Pierwsza taka sytuacja w Młodzież Kontra! Są publiczne przeprosiny (Video)

Pierwsza taka sytuacja w Młodzież Kontra! Są publiczne przeprosiny (Video) Źródło:

W programie "Młodzież Kontra" od lat produkowanym przez TVP doszło do sytuacji, za którą twórcy programu potem musieli przepraszać widzów. Czy słusznie? To pierwsza taka sytuacja w tym programie. Część osób twierdzi, że to potrzebne przeprosiny, a część się oburza przekonując, że twórcy zostali zmuszeni do przeprosin tylko z powodu obrażenia PiS-u. 

Głos zajął Sebastian Sułkowski z "Młodych Demokratów", czyli młodzieżówki Platformy Obywatelskiej.

- Panie pośle, temat Wałęsy przewija się już od dłuższego czasu. Aktywnie włączyła się w ten temat partia rządząca z tzw. "niezależnymi mediami" jej podległymi. Trzy nazwiska. Pan Andrzej Kryże, wiceminister sprawiedliwości podległy Zbigniewowi Ziobrze w latach 2005-2007 skazujący w PRL-u opozycjonistów na więzienie za organizowanie Święta Niepodległości, między innymi Bronisława Komorowskiego. Pan Marcin Wolski, obecnie szef TVP2, w czasach PRL-u opozycjonista, ale wcześniej w latach 60. człowiek, który pisał dla periodyku, który był propagandowym. Nie ma czasu na pana Piotrowicza, ale wszyscy wiedzą o co chodzi. Pytanie, czy nie mierzi Pana, że Pan w większości spraw głosuje tak samo jak ta banda pieprzonych hipokrytów? 

Kornel Morawiecki się oburzył, ale nie zdołał nic powiedzieć. Prowadzący poprosił o kulturę. Część widowni biła brawo, część się zdenerwowała. Wybuchło zamieszanie.

- Może kolega z Platformy powinien się badaniom poddać? - powiedział ktoś z widowni.

- Proszę moich kolegów posłów, którym należy się zaszczyt, nie nazywać bandą - mówił Kornel Morawiecki.

- To czemu oni nazywają sędziów grupą kolesi? - zripostował działacz.

- Sędziowie sami się nazywają kastą, a zresztą wymiar sprawiedliwości to inny spór. Ten wymiar sprawiedliwości to często relikt komuny, to nie zostało zlustrowane... - odpowiadał Morawiecki broniąc posłów.

Mimo, że prowadzący programu zareagował dość spokojnie, najprawdopodobniej twórcy programu dostali polecenie przeproszenia za słowa działacza "Młodych Demokratów".

- Przepraszamy wszystkich widzów Młodzież Kontra za niesmaczne zachowanie jednego z uczestników dzisiejszego programu. Tego typu słowa nie powinny padać w żadnej sytuacji. W programie Młodzież Kontra nigdy nie było i nie będzie cenzury, natomiast chamskiego zachowania nie możemy tolerować.

https://youtu.be/vnkHtZMOQEI
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News