MOCNA deklaracja NATO w sprawie Polski

MOCNA deklaracja NATO w sprawie Polski Źródło: źródło: imgur.com, flickr.com

Jens Stoltenberg, sekretarz generalny paktu północnoatlantyckiego w mocnych słowach wypowiedział się o Polsce. Stoltenberg nie przebierał w słowach, komentując poczynania naszego kraju w NATO.

Jak stwierdził Stoltenberg w jednym z ostatnich wywiadów, najważniejszą sprawą dla Paktu Północnoatlantyckiego jest aktualnie zwiększenie wydatków na obronność. Sekretarz generalny tłumaczy, że potrzeba wzmacniać swoje siły w obliczu zagrożenia terroryzmem i agresywnej Rosji.

 - Wychodzimy na prostą. W 2015 roku cięcia w wydatkach wojskowych w Europie ustały, a 15 członków Sojuszu zaczęło zwiększać budżety obronne. Rok później już 23 członków NATO zwiększyło wydatki o 3,8%, czyli o 10 miliardów dolarów - mówił Stoltenberg.

Sekretarz NATO zaznaczył, że jednym z najważniejszych członków sojuszu jest właśnie Polska. Nasz kraj znajduje się bowiem "w czołówce sojuszu pod względem wydatków". Jak oświadczył Stoltenberg, Polska daje wspaniały przykład innym członkom NATO i jest potężnym filarem sojuszu w tym rejonie Europy.

 - Polska to siła napędowa NATO, państwo znajduje się w czołówce Sojuszu pod względem wydatków. Jako kraj przeznaczający 2% PKB na cele wojskowe Polska daje dobry przykład innym - oświadczył sekretarz.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News