Chociaż do tej pory niewielu polityków traktowało mniejszość niemiecką w Polsce poważnie, nastawienie to będzie się musiało wkrótce zmienić. Jej członkowie postanowili bowiem zbuntować się i z przytupem wejść na krajową scenę samorządową. O tym, czy odważne zapowiedzi mniejszości się spełnią, dowiemy się już za dwa tygodnie.

Poseł Ryszard Galla zdecydował się wyjawić w rozmowie z PAP, że reprezentowana przez niego mniejszość niemiecka z województwa opolskiego złożyła do sądu w Warszawie niezwykle kontrowersyjny wniosek. Chcą oni bowiem założyć własną partię polityczną o nazwie „Regionalna Mniejszość z Większością”.

Pod wnioskiem podpisało się aż tysiąc osób. Powód, dla którego mniejszość postanowiła powołać do życia własne ugrupowanie, jest bardzo prosty oraz bezpośrednio związany z nowymi reformami forsowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość.

ZOBACZ TAKŻE: Wraca PRL! Samorządy odbiorą nam picie alkoholu

Mniejszość się buntuje

– Dochodziły do nas głosy, że przyszłe wybory będą dedykowane partiom politycznym, więc postanowiliśmy się zabezpieczyć. Liczę, że za dwa, trzy tygodnie wniosek powinien być już rozpatrzony – stwierdził bezpośrednio Galla.

– Nie wiem, czy w tej chwili jest sens wychodzenia z obecnej koalicji (z Platformą Obywatelską – przyp.red.). Zamiast rozrabiać, musimy przygotować dobry program wyborczy, z którym będziemy walczyli o wynik w wyborach. Już za rok o tej porze będziemy w zupełnie innej konstelacji politycznej i wtedy przyjdzie czas na rozmowy o potencjalnym partnerstwie – dodał także stanowczo poseł.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec z opozycją w samorządach. Tak PiS wykosi działaczy Platformy

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]

Zobacz również