Młynarska żąda 50 tys. złotych za porównanie jej do hitlerowskiej propagandzistki
Wiadomości Pikio - 28 Lipca 2016

Młynarska żąda 50 tys. złotych za porównanie jej do hitlerowskiej propagandzistki

Pamiętacie słynne słowa Agaty Młynarskiej, w których ostro skrytykowała atmosferę nad polskim morzem? Na dziennikarkę spadło sporo krytyki, ale prorządowy serwis niezależna.pl chyba przesadził. Na pewno uważa tak Młynarska, która żąda 50 000 złotych zadośćuczynienia. 

Podróż samochodem z Helu do Trójmiasta w lipcowy dzień potrafi trwać 6 godzin. We Władysławowie jest totalny armagedon – zjechali wszyscy państwo Kiepscy z rodzinami i przyjaciółmi, jedzenie jest drogie i przeważnie niedobre – ryby smażone na oleju niepierwszej świeżości, królują gofry i fryty. Wszędzie gra muzyka, w każdej knajpie faceci w gastronomicznej ciąży opędzają się od swoich dzieci i umęczonych żon.Wiadomo, dobry browar to podstawa! Wieje, pada deszcz i bywa zimno – komentowała swój pobyt dziennikarka.

Sporo internautów negatywnie skomentowało wpis Młynarskiej, choć nie brakowało tych, którzy stwierdzali, że w pełni się z nią zgadzają. Na portalu niezależna.pl pojawił się bardzo kontrowersyjny tekst.

- Nazwijmy rzecz po imieniu: polskie gwiazdy i gwiazdeczki, celebrytki i celebryci to nie jest poziom Hollywood. To są w 99,9 proc. prowincjonalne sławy z prowincjonalnego kraju położonego nad dość zimnym morzem. I może dlatego – nie tak rzadko – poprawiają sobie samopoczucie kosztem reszty społeczeństwa. Niestety, pani Młynarska daje popis postawy, którą na własne potrzeby nazywam „celebryckim rasizmem”. Nie przesadzam: pani Młynarska buduje obraz zwykłych Polaków, który opiera się na podobnych figurach retorycznych, co obrazy Żydów w hitlerowskiej propagandzie - czytamy.

Dziennikarka żąda 50 000 złotych, usunięcia artykułu oraz przeprosin. Jaką decyzję podejmie sąd?

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News