Dziennikarka i feministka, Paulina Młynarska opublikowała na jednym z portali społecznościowych apel do Pierwszej Damy, Agaty Dudy. Dziennikarka domaga się od prezydentowej reakcji w sprawie prób zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu do dalszych prac w komisjach parlamentarnych przeszedł (głosami Prawa i Sprawiedliwości oraz części opozycji) projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji oraz karzącej kobiety, które dokonały zabiegu przerwania ciąży.

Przejście do dalszych prac wywołującego kontrowersje projektu wzbudziło burzę nie tylko w mediach ale także na portalach społecznościowych. Do akcji społecznej mającej na celu zatrzymanie wprowadzenia ostrzejszego prawa włącza się coraz więcej celebrytów i znanych postaci. Wśród nich znalazła się dziennikarka i zadeklarowana feministka, Paulina Młynarska, która opublikowała na Facebooku apel do Pierwszej Damy.

 – Prezydentowo, Agato Dudo, Pierwsza Damo. Zwracam się do Pani z apelem w imieniu swoim i setek tysięcy a może nawet milionów polskich kobiet, które dziś z zapartym tchem oczekują, że zajmie Pani stanowisko wobec obłąkańczego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce – mówi Młynarska w opublikowany nagraniu.

 – My nie kupujemy tego, że Pani jest apolityczna i że Pani się nie angażuje a to dlatego, że wzięła Pani bardzo czynny udział w kampanii prezydenckiej swojego męża i setki tysięcy kobiet zagłosowały na niego właśnie dlatego, że Pani je do tego przekonała. To dla nas bardzo ważne żeby była Pani dzisiaj z nami. Zwracam się do Pani jako do matki, jako do nauczycielki i jak do siostry. Czekamy na Panią – apeluje dziennikarka.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również

Zobacz również