mlodziez wszechpolska poznan (1)
Fot. Wikipedia
Piotr Bernaciak - 11 Lutego 2019

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej mieli czytać Mussoliniego. Jeden z nich trafił do Polskiego Radia

Młodzież Wszechpolska ma swoje oddziały w całej Polsce i wciąż rozszerza swoją działalność. Niektóre polecenia, jakie mieli otrzymywać jej działacze, mogą szokować postronnych obserwatorów. Okazuje się, że mieli oni sympatyzować z poglądami faszystowskimi.

Młodzież Wszechpolska wciąż organizuje akcje, które mają na celu atak na środowiska LGBT. Niestety, okazuje się, że jej członkowie są często nagradzani posadami w mediach publicznych, gdzie mają kontynuować szerzenie swoich poglądów. Jeden z nich w ostatnim czasie miał dostać szansę współpracy z Radiem Poznań. Kim jest narodowiec, który dołączył do redakcji ze stolicy Wielkopolski? Wygląda na to, że ofertę pracy w radiu dostał Hubert Jach, jeden z członków poznańskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej. Nie ma on zamiaru rezygnować ze swojego członkostwa w organizacji, a jego zadaniem będzie podejmowanie się najtrudniejszych tematów politycznych, jak twierdzi jeden z jego kolegów redakcyjnych.

Młodzież Wszechpolska wciąż organizuje swoje akcje

Okazuje się, że Jach miał zostać zatrudniony przez Piotra Bernatowicza, dyrektora Radia Poznań, który ma ponoć reprezentować podobne poglądy. Narodowiec prowadził w Poznaniu pub "Reduta", w którym regularnie zbierały się osoby o poglądach radykalnie konserwatywnych. Jednym z jego współpracowników, który pomagał przy organizowaniu różnych kontrowersyjnych imprez, był Damian Majsner, kolejny z członków organizacji Młodzież Wszechpolska. To właśnie tam dochodziło również do koncertów wielu zespołów i wykonawców, którzy wtrącali w słowa swoich piosenek treści nawołujące do nienawiści wobec osób wyznających lewicowe poglądy. Szanse na występy dostawały tam takie zespoły jak Odwet, występujący niegdyś pod nazwą Odwet 88. Warto wspomnieć, że liczba 88 jest w ideologii nazistowskiej bezpośrednim odwołaniem do liter HH, oznaczających słynny gest Adolfa Hitlera.

Młodzież Wszechpolska – czego uczyli się członkowie?

Z informacji zebranych przez serwis OKO.press wynika, że najnowsi członkowie organizacji dostawali dyspozycje co do lektur, z którymi należało się zapoznać. Większość z nich budzi ogromne kontrowersje i jest uznawana za nie tylko skrajnie prawicowe, ale wręcz faszystowskie. Należą do nich między innymi cytaty z Benito Mussoliniego, Cordeanu Zelei i Juliusa Evoli, czyli reprezentantów myśli faszystowskich.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz nie lubi rozmów o swojej siostrze. Sekrety ich relacji zadziwiająCzytaj dalej
Informacje o działaniach członków Młodzieży Wszechpolskiej mogą szokować, zwłaszcza gdy okazuje się, że niektórzy z nich dostają posady w mediach publicznych. Poznański oddział organizacji uchodzi za jeden z najbardziej radykalnych, bowiem to właśnie w tym mieście dochodziło do największych skandali i happeningów z udziałem jego działaczy. Wielokrotnie organizowane były akcje skierowane wobec reprezentantów LGBT. Sensację wywołał fakt, że niedawno protekcję nad nacjonalistami z Poznania objął poseł PiS Tadeusz Dziuba, który miał nawet mianować jednego z nich przewodniczącym okręgu partyjnego na osiedlach Sołacz i Winogrady.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dawna ikona TVP, dziś wygląda POTWORNIE. Nie uwierzycie, kto jest jej mężem!
  2. Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Co się dzieje? Powiedziała prawdę!
  3. Gwiazdor Big Brothera po latach zrobił karierę. I naglę zniknął
  4. Wiadomość przekazana przez TVP przeraża. Wraca koszmar ws. dziecka zamkniętego w pralce
  5. Współpracownicy Szelągowskiej „padali jak muchy”. Widzowie poznali kulisy
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
TelenowelaEsmeralda z najsłynniejszej telenoweli TVN ma już 50 lat. Jej nowe zdjęcia wbiją Was w ziemięCzytaj dalej
źródło: Oko.press
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News