Młodzieniec zatopił Scheuring-Wielgus pytaniem o Chiny. "Haha, o czym ty mówisz?" (video)

Młodzieniec zatopił Scheuring-Wielgus pytaniem o Chiny. "Haha, o czym ty mówisz?" (video) Źródło:

Posłanka Joanny Scheuring-Wielgus została zatopiona w programie Młodzież Kontra. Pytanie o dyplomację, współpracę z Chinami i Jedwabny Szlak totalnie ją zaskoczyło. Posłanka nie musi być ekspertką od wszystkiego, ale przyznała, że nie ma zielonego pojęcia o co w ogóle chodzi.

Na antenie regionalnej Telewizji Polskiej emitowany jest program "Młodzież Kontra", w którym młodzi aktywiści mogą zadawać pytania znanym politykom. Joanna Scheuring-Wielgus, która ostatnimi czasy staje się coraz bardziej rozpoznawalna, otrzymała bardzo niewygodne dla siebie pytanie. Wyszedł na jaw brak wiedzy.

Posłanka .Nowoczesnej zaliczyła sporą wpadkę. Została zapytana o dyplomację, Chiny i Jedwabny Szlak. Okazało się, że nie ma zielonego pojęcia na ten temat. Z uśmiechem na ustach przyznała, że nie wie o czym mowa.

- Od pewnego czasu obserwujemy działania Chin, którzy w pewnym obszarze próbują kwestionować dominującą pozycję USA. Chcą wejść do Europy z Jedwabnym Szlakiem, co postawiłoby w niewygodnej sytuacji hegemona - USA, który ma rozwinięty handel morski. Stąd też pewne tarcia na Morzu Południowochińskim… Wiadomo, że Polska może być zakończeniem Jedwabnego Szlaku, z drugiej strony chodzi o nasze relacje z USA. Proszę przedstawić z grubsza schemat działania w polityce zagranicznej - poprosił działacz Ruchu Narodowego.

- Z grubsza nie przedstawię, bo nie rozumiem, o czym Ty mówisz… Przepraszam. Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo się na tym nie znam i nie rozumiem Twojego pytania - parskała śmiechem Scheuring-Wielgus.

Poniżej zapis video z Twittera
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News