Do szokujących informacji dotarła „Gazeta Wrocławska”, która donosi o dziewięciu nastoletnich chłopcach sprzedanych do Niemiec. Nastolatkowie byli przymuszani do prostytucji w agencji towarzyskiej dla gejów.

Jak dowiedziała się „Gazeta Wrocławska”, do jednego z wrocławskich sądów trafił akt oskarżenia w sprawie trzech Polaków, którzy zajmowali się sprzedażą nastoletnich chłopców do niemieckich agencji towarzyskich dla homoseksualistów. Do tej pory udowodniono oskarżonym sprzedaż dziewięciu chłopców w wieku od 15 do 18 lat. Poszukiwany jest również Niemiec, szef grupy, który był jednocześnie właścicielem agencji, gdzie trafiali chłopcy.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń prokuratury, 34-letni Mariusz M., jego 20-letni brat Krzysztof oraz 53-letni Wojciech M. oferowali nastoletnim chłopcom z mniej majętnych rodzin dochodową pracę „na budowie” za granicą lub w „przemycie narkotyków”.

Dopiero na miejscu okazywało się o co tak naprawdę chodzi, gdy chłopców przymuszano do rozbieranych sesji zdjęciowych (ich fotografie były umieszczane na portalu agencji towarzyskiej). Z zeznań chłopców wynika również, że przynajmniej dwóch z nich zgodziło się na uprawianie prostytucji, jednak byli przekonani o tym, że ich klientami będą kobiety. Każdy, który stawiał opór był bity.

W sumie oskarżeni zarobili na sprzedaży chłopców ok. 75 tysięcy euro. Grozi im do 20 lat pozbawienia wolności za handel ludźmi i produkcję dziecięcej pornografii.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta wrocławska

...

Zobacz również