Przed rokiem Włochów poruszyła sprawa 14-letniej muzułmanki z Senegalu. Dziewczynka otrzymywała bowiem wiele rasistowskich listów. Były w nich pogróżki, obraźliwe zwroty i rasistowskie wyzwiska. Sprawa doczekała się śledztwa. Jego wynik zaskoczył wszystkich.

Choć listy otrzymywała jedna dziewczynka, jej sprawa poruszyła cały kraj. Adresowane do niej obelżywe wiadomości wywołały ogólnokrajową debatę nad problemem rasizmu i uprzedzeń we Włoszech. Kiedy listy zaczęły przenikać do mediów, ich temat przez wiele dni był centrum, wokół kręciły się włoskie media.

Sytuacją 14-latki zainteresował się wtedy nawet jeden z członków włoskiego rządu. Minister w akcie solidarności z młodą muzułmanką odwiedził ją wówczas w szkole. W listach grożono dziewczynce i poniżano ją. Ich treść często uderzała także w największe marzenie nastolatki – zostanie prawnikiem.

Sprawa obelg i pogróżek szybko została przekazana policji, która miała namierzyć autora rasistowskich treści. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania od najbliższego otoczenia 14-latki. Przeszukano telefony i konta na Facebooku jej rówieśników. Zbadano także pismo na listach.

Śledztwo wykazało, że 14-letnia Senegalka sama do siebie wysyłała obelżywe listy. Funkcjonariusze wykluczyli ponad wszelką wątpliwość uczestnictwo osób trzecich w procederze. Nastolatka miała chcieć jedynie zwrócenia na siebie uwagi.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: ndie.pl
pt

Zobacz również