Wystąpienie Europosłanki, która w emocjonalny sposób wymieniła wszystkie niedoskonałości obecnej władzy w Polsce, bardzo nie spodobało się prawicy. Polscy internauci biją jej brawo i dziękuje za wypowiedziane przez nią zdania.

Terry Reintke, 30-letnia niemiecka Europosłanka opowiedziała o tym, jak postrzega obecną sytuację w Polsce. Oskarżyła Polskę o wszystko, o co tylko mogła: o łamanie praw kobiet, homoseksualistów, tolerancję dla faszyzmu, wycinkę Puszczy Białowieskiej i o krzywdzenie.. nauczycieli.

Pod jej adresem posypały się obelgi, choć większość Polaków zareagowała z ogromnym entuzjazmem. Polscy użytkownicy komentują w języku polskim, angielskim czy niemieckim.

Terry, tak bardzo dziękujemy za wsparcie. Brawo. Wspaniałe przemówienie – komentują Polacy, na facebookowym profilu kobiety.

Jedna Polka napisała, że gdy słuchał wystąpienia to się popłakał. Za to Reintke odpowiedziała na Facebooku, że jeden z eurodeputowanych też miał łzy w oczach. Widząc liczne pozytywne komentarze odpisała internautom:

Dziękuję wam za inspirację do mojego wystąpienia. Bądźcie silni i walczcie o prawo i demokrację! – napisała Reintke.

W Parlamencie Europejskim wspomniała Piotra, który dokonał samospalenia w Warszawie. Opowiedziała kim był, skąd pochodził, że napisał manifest oraz o tym, że był to protest przeciwko polskiemu rządowi. Tłumaczyła, że otrzymała wiele odpowiedzi w formie elektronicznej  „Co nie pokoi Polaków?

Brak reakcji rządu na faszystowski marsz, prawa mniejszości LGBT, wolne wybory i wolne media, niezależne sądy, organizacje pozarządowe, prawa nauczycieli, wycinka Puszczy Białowieskiej, prawa kobiet… O tym mówią Polacy – wymieniła, podczas wystąpienia w PE, Reintke.

Ryszard Legutko, który wyszedł z sali, a ona uznała go za reprezentanta jednego głosu w polskiej debacie oraz że nie jest on całą Polską.

facebook.com/terry.reintke/

 

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

...

Zobacz również