Służby biją na alarm. To mleko zawiera groźną bakterię, wyrzućcie je do kosza

Służby biją na alarm. To mleko zawiera groźną bakterię, wyrzućcie je do kosza Źródło: Pexels

Mleko jest jednym z podstawowych, używanych na co dzień produktów, który znaleźć można w prawie każdym domu. Główny Inspektorat Sanitarny przekazał opinii publicznej informację na temat groźnej bakterii, wykrytej w jednym z przetworów mlecznych. Każdy, kto zakupił dany produkt, powinien wstrzymać się z jego spożyciem.

Mleko oraz wszelkie przetwory mleczne są produktami, których na co dzień używają miliony Polaków. Ze względu na ich popularność często przeprowadzane są dość szczegółowe kontrole, mające uchronić konsumentów przed różnego rodzaju zatruciami oraz innymi zagrożeniami zdrowotnymi.

Mleko w proszku wycofane ze sprzedaży

Jak przekazali opinii publicznej przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w produkcie „Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26%” (400 g.) mogą się znajdować bakterie Salmonella Anatum. Jego producentem jest Spółdzielnia Mleczarska Września (ul. Czerniejewska 1, 62-300 Września) o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym: 30301601. Numer partii to: 344, a data spożycia - 10 maja 2019 roku.

Dzięki szybkiej interwencji Głównego Lekarza Weterynarii, w zakładzie produkcyjnym przeprowadzono kontrole, których wynik doprowadził do decyzji o wycofaniu danego mleka w proszku ze sprzedaży. W podobnej sytuacji konsumenci mogą więc bez najmniejszych problemów zwrócić przetwór mleczny do sklepu, w którym został zakupiony. 

Ważne ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego obiega sieć

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, aby nie spożywać wyróżnionego w komunikacie produktu. Może dojść bowiem do dewastującego dla organizmu zatrucia pokarmowego. Warto więc sprawdzić, czy nie zakupiliśmy danego przetworu mlecznego i jeśli tak, to jak naszybciej wyrzucić go lub oddać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na pewno należy wstrzymać się ze spożyciem. Poza tym powinno się dokładnie sprawdzać kupowane produkty, gdyż proces wycofywania ich ze sprzedaży dopiero niedawno się rozpoczął, więc możliwe, że w niektórych sklepach wciąż można je znaleźć.

Fot. Główny Inspektorat Sanitarny

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Gwiazda "Na Wspólnej" bardzo mocno schudła. Czy aby nie przesadziła?
  2. Nie do wiary! Wielki sekret Joanny Kulig wyszedł na jaw. Weronika Rosati wygadała się! 
  3. Wałęsa właśnie ośmieszył Rydzyka. Chwilę potem musiał skasować wpis
  4. Ciężko się po tym pozbierać. Przerażony szczeniak piszczy i nie chce puścić weterynarza
  5. Gessler zareagowała na medale Stocha i Kubackiego. Riposta zwala z nóg, pękamy ze śmiechu

 

Następny artykuł