Popularne mleko może wywołać raka i zrujnować tarczycę. Lepiej go nie pić

Popularne mleko może wywołać raka i zrujnować tarczycę. Lepiej go nie pić Źródło: flickr.com/Kjokkenutstyr Net

Popularne mleko, tak lubiane i chętnie dodawane do płatków, kawy, wypieków i sosów, może wywołać raka i zrujnować gospodarkę hormonalną organizmu. Lekarze są już tego pewni - nie ma bardziej niszczycielskiego mleka na rynku.

Mleko określonego rodzaju już od dłuższego czasu cieszy się ogromną popularnością. Na fali rezygnowania z produktów zwierzęcych i przechodzenia na te roślinne nie ma lepszej rzeczy dla osób dbających o zdrowie. Okazuje się, że jednak nie do końca - produkt ten kompletnie rozregulowuje organizm.

Mleko z tej jednej rośliny posiada zagrażający życiu składnik

Osoby dbające o zdrowe odżywianie bardzo cenią sobie produkty ubogie w szkodliwe tłuszcze i węglowodany, a posiadające wiele pozytywnych pierwiastków. Takim jest mleko sojowe, które według dietetyków i ludzi uważnie czytających składy jest idealnym zamiennikiem mleka krowiego. Jest bogate w białko, wapń, żelazo i witaminy z grupy B.

To nie wszystko - w mleku sojowym znajduje się też cukier trzcinowy, sól, woda, węglan wapnia, naturalne aromaty, ziarna soi, witamina D2, palmitynian retinylu oraz karagen. Te dwa ostatnie brzmią groźnie, lecz to właśnie karagen ma prawdziwie niszczycielską moc. To substancja wytwarzana z czerwonych alg i ma właściwości zagęszczające i żelujące, przez co jest używana w produktach od dżemów po pasty do zębów. Nie jest jednak trawiona przez ludzki organizm w wystarczającym stopniu. Wchodząc w kontakt z tkankami jelit i żołądka ma straszny wpływ na całe ciało.

Nowotwory, zakrzepy, zniszczona tarczyca, uszkodzenia nerwów to jeszcze mało?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mleko sojowe przede wszystkim może być odpowiedzialne za powstawanie nowotworów. Robią to np. azotany powstające przy suszeniu soi czy też naturalnie występujące w roślinie goitrogeny. Tego mleka nie powinny pić kobiety, które już chorują na nowotwór piersi - związki obecne w soi mogą sprawić, że rak jeszcze bardziej się powiększy. To nie jest dobry środek także dla miesiączkujących pań - 2 szklanki mleka dziennie, a można na własnej skórze odczuć zaburzenie równowagi hormonalnej i cyklu miesiączkowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie Dudzie
2. Pyrkosz poznał swoją żonę gdy miała 17 lat. Jej losy po jego śmierci są smutne

Oprócz tego, związki zawarte w mleku z łatwością mogą pomóc wytworzyć się zakrzepom przez zlepianie czerwonych krwinek. Nie można też zapomnieć, że soja to warzywo w całości genetycznie modyfikowane - nadmierne wytwarzanie hormonów w tarczycy oraz upośledzenie wchłaniania miedzi, żelaza, wapnia, magnezu i cynku to jeden z mniejszych problemów, które mogą spotkać osoby regularnie pijące mleko sojowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz trywialną rzecz na prawku? Na kontroli SPORO zapłacisz
  2. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował
  3. Dlaczego Katarzyna Dowbor spisała testament? Prawda jest bolesna
  4. Przez 63 lata była żoną Kobuszewskiego. Jest źle
  5. Królowa polskiej mafii właśnie ujawniła wielką tajemnicę. Piotr Woźniak-Starak miał co do niej poważne plany

Źródło: Zobacz To

Następny artykuł