Mleko w szklanych butelkach
YouTube janek energy
Irmina Jach - 30 Września 2020

Kto z was pił mleko z podobnych butelek?

Mleko w butelkach było jednym z symboli czasów PRL-u. W wielkich miastach każdego ranka mieszkańcy znajdowali je pod swoimi drzwiami. Na wsiach w kolei popularne były wizyty w mleczarniach, które najczęściej były własnością lokalnego PGR-u. Abonament na mleko był bardzo powszechnym i lubianym rozwiązaniem. Płaciło się z góry za miesiąc, a także dawało parę groszy za doniesienie. Pamiętacie?

Mleko w butelkach miało walory smakowe nieporównywalne do tych, które posiadają obecne mleka kartonowane. Śniadanie nie mogło obyć się bez kakao, płatków owsianych lub kawy z dodatkiem świeżego płynu. Brzęczenie butelek było dla wielu Polaków znakiem, że czas wstawać i szykować się do pracy.

MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich PolakówMSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich PolakówCzytaj dalej

Mleko z butelek było bardzo popularne w czasach PRL-u

By uzyskać świeże mleko o poranku, należało wieczorem pozostawić na progu pustą butelkę. Dla doręczyciela było to znakiem, że dana rodzina korzysta z usług abonamentowych. Dostawy mleka były szczególnie problematyczne w zimie, kiedy to butelki pozostawiane pod drzwiami zamarzały, co nierzadko kończyło się spektakularną eksplozją.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Mleko sprzedawane w czasach PRL-u nie mogło pochwalić się wybitną czystością mikrobiologiczną, ale zawierało bakterie, które bardzo korzystnie wpływały na funkcjonowanie organizmu. Było też zdecydowanie smaczniejsze niż obecnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów” , ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Mleko w szklanych butelkach obecnie wraca do łask. Na sklepowych półkach coraz częściej pojawiają się produkty w ekologicznych opakowaniach, które łatwo podlegają recyklingowy. Niestety, dziś taka przyjemność jest zdecydowanie droższa niż przed laty i nie każdy może pozwolić sobie na ten specyficzny powrót do przeszłości. Piliście mleko w szklanych butelkach?

Najlepsze newsy dnia:

  1. 90% Polek psuje mizerię robiąc 1 błąd. Ujawniamy "magiczną" sztuczkę babć, dzięki niej smakuje bajecznie
  2. Nie żyje reprezentant kraju i mistrz Polski. Był prawdziwą legendą, fani pogrążyli się w żałobie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. NASA wie jak rozwiązać problem trującego smogu. Niezwykłe badania, jest prosty, domowy sposób

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News