Przebadali skład popularnego mleka. Może wywołać raka, niepłodność, choroby tarczycy i zabić czerwone krwinki

Przebadali skład popularnego mleka. Może wywołać raka, niepłodność, choroby tarczycy i zabić czerwone krwinki Źródło: fot. pexels.com

Mleko sojowe, jak i sama soja jest częstym obiektem badań naukowców. Niestety w ich wynikach produkt ten zawiera wiele substancji, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Niektóre z nich przyczyniają się chociażby do powstawania raka.

Mleko często promowane jest jako zdrowy napój, który powinien pić każdy z nas. Jednak wiele osób ze względu na nietolerancję laktozy decyduje się na zamienniki w postaci chociażby mleka sojowego. Również wielu wegetarian w swojej diecie spożywa duże ilości soi, a na dodatek dodawana jest ona do wielu produktów, gdzie jest praktycznie niepotrzebna, ale stanowi doskonały wypełniacz. Jednak mało kto wie, że soja wcale nie jest tak zdrowa dla naszego organizmu, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Co więcej, według specjalistów bilans zysków i strat jest w tym przypadku jak najbardziej ujemny.

Mleko sojowe szkodliwe dla ludzi?

W mediach co jakiś czas można trafić na informację, że kolejny element naszej diety okazuje się szkodliwy, mimo że wcześniej tak nie było. Wywołane jest to tym, że wraz z rozwojem nauki jesteśmy coraz bardziej świadomi oddziaływania substancji zawartych w pożywieniu na nasze ciało, a niestety często okazuje się, że wyrządzają więcej strat, niż przynoszą zysków.

Według wielu specjalistów tak właśnie jest w przypadku soi, którą tak chętnie stosuje się jako zamiennik mięsa oraz wypełniacz w wielu produktach, które znajdziemy na naszych sklepowych półkach. Pierwszą niepokojącą rzeczą jest fakt, że do dużej części upraw soi stosuje się niebezpieczne dla nas środki, a dokładniej Roundap, który został uznany za prawdopodobnie rakotwórczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dodatkowo sama soja przez zawarte w niej izoflawony, które w naszym ciele przekształcają się w fitoestrogeny, może aktywować receptory estrogenowe, a to znajduje swoje następstwa np. w bezpłodności, ponieważ wpływa na gospodarkę hormonalną. Izoflawony mogą również podnieść ryzyko wystąpienia raka piersi, co potwierdzają badania na zwierzętach oraz ludziach. W innych badaniach możemy również zaleźć wzmianki o działaniu soi na tarczycę, a dokładniej o hamowaniu jej pracy, przez co powstaje niedoczynność tego gruczołu.

Kolejnym składnikiem soi jest hemaglutynina, która wywołuje zlepianie się czerwonych krwinek, a przez to transport tleny w naszym organizmie zostaje upośledzony. Oczywiście tak drastyczne skutki uboczne występują w momencie, gdy soja jest obecna w naszej diecie w dużej ilości, ale niestety o taką sytuację w obecnych czasach nietrudno. Dlatego też trzeba zwracać uwagę na skład poszczególnych produktów, aby zmniejszyć jej ilość w naszej diecie. Pamiętajmy, że wszystko w nadmiarze szkodzi, dlatego warto wiedzieć, co trafia do naszych organizmów.

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Jan Paweł II mówił to codziennie, bez przerwy, aż do dnia śmierci. Ujawniamy treść słów
  4. Horror nastolatki wstrząsnął całą Polską. Tak brutalnego i bestialskiego gwałtu nie widział świat
  5. Przybylska przed śmiercią przeżyła prawdziwy koszmar. Błagała, żeby przestali
  6. Przygnębiający widok. Tak wygląda grób Agnieszki Kotulanki

źródło: Dzieci są ważne

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu