Nie musisz iść do sklepu, gdy zabrakło mleka. Wystarczą dwa składniki i kilka minut, jest o wiele tańsze i zdrowsze

Nie musisz iść do sklepu, gdy zabrakło mleka. Wystarczą dwa składniki i kilka minut, jest o wiele tańsze i zdrowsze Źródło: unsplash Brian Suman

Mleko można przygotować w domu? Wiele osób może się zdziwić, ale wystarczą dwa składniki, by przygotować alternatywną wersję krowiego mleka. To mleko jest nie tylko tańsze, ale i zdrowsze. Kiedy zabraknie mleka, wcale nie musisz biec do sklepu.

Mleko do kawy, do koktajli czy używane do posiłków podczas śniadania może bardzo szybko się kończyć. Każda osoba, która nie chce biegać codziennie do sklepu, po kolejny karton mleka powinna skorzystać z tego rozwiązania. 

Mleko z dwóch składników, które przygotujesz we własnej kuchni 

Patrząc na sklepowe półki, można odnieść wrażenie, że mleko roślinne jest wyjątkowo drogie. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ich przygotowanie w domu, może być o wiele tańsze. Do przygotowania mleka roślinnego potrzebne są tylko dwa produkty, których łączny koszt nie powinien przekroczyć 2 złotych.

Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem WHO, produkty pochodzenia zwierzęcego, powinny zostać wyeliminowane z diety albo znacznie ograniczone. Zwłaszcza w czasach epidemii koronawirusa, kiedy należy podnosić swoją odporność, a produkty roślinne mają na nią pozytywny wpływ. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mleko z płatków owsianych jest banalne w przygotowaniu

Do przygotowania mleka bez wychodzenia z domu potrzebujesz płatków owsianych, które w można dostać w każdym sklepie, a ich cena za kilogram nie powinna przekraczać 4 złotych, a także wody. Rozpocznij od odmierzenia 75 gramów płatków owsianych, a następnie wsyp je do kielicha blendera, dolej litr wody i zmiksuj. 

Opcjonalnie do przepisu możesz dodać dwa daktyle lub miód, które sprawią, że mleko będzie słodsze. Po zblenendowaniu płatków z wodą przelej powstałe mleko przez jałową gazę, by pozbyć się łupin. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wybitny polski dziennikarz, prawdziwa legenda. Tragiczne informacje obiegły media

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

Dla osób, które nie przepadają za mlekiem owsianym, mamy dobrą wiadomość. Do tego przepisu można wykorzystać migdały lub orzechy. Jednak wersja z płatkami owsianymi jest jedną z najtańszych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Robert Lewanowski szpanuje nowym samochodem. Luksus, o którym może śnić każdy (FOTO)
  3. Nagranie z awantury w Biedronce podbija sieć. Rzuciła się na kasjerkę z rękami, dantejskie sceny
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. Zdrada w "Sanatorium miłości" wyszła na jaw. Władek ośmieszył ją przed całą Polską
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

źródło: papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News