Dodajesz sól i pieprz do mizerii? Jeśli tak, trzeba pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, można zrujnować jej smak

Dodajesz sól i pieprz do mizerii? Jeśli tak, trzeba pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, można zrujnować jej smak Źródło: Wikimedia.org MOs810 Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)

Mizeria to prosta sałatka z ogórka i śmietany, bez której wielu Polaków nie wyobraża sobie tradycyjnego obiadu. Choć przygotowanie jej wydaje się być banalne, w trakcie przyprawiania łatwo można zrujnować jej smak.

Mizeria to klasyczny dodatek do polskich obiadów, a wiele osób nie wyobraża sobie kotleta schabowego w innym towarzystwie niż ogórki ze śmietaną. Jednak przyprawienie tej popularnej sałatki może sprawiać kłopot. Na szczęście istnieje prosty sposób, by zawsze cieszyć się jej idealnym smakiem.

Mizeria to popularny dodatek do obiadu

Pokrojone ogórki z dodatkiem kwaśnej śmietany lub jogurtu to idealny dodatek do tradycyjnych polskich obiadów. Prosta sałatka świetnie komponuje się w zestawie z ziemniakami oraz kotletem schabowym lub mielonym. Choć przepis na mizerię wydaje się banalny, wszyscy, którzy kiedykolwiek ją przygotowywali, doskonale wiedzą, jak łatwo zepsuć jej smak. Odrobina dodatkowej soli lub pieprzu potrafi zupełnie zrujnować pyszną sałatkę i sprawić, że stanie się niemal niejadalna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mizeria - jak prawidłowo przyprawić?

Jeśli najpierw wymieszamy ogórki ze śmietaną lub jogurtem, a dopiero później weźmiemy się za doprawianie sałatki, możemy mieć kłopot, by dobrać odpowiednią ilość przypraw. Dzieje się tak dlatego, że ogórki wydzielają dodatkową wodę, która rozrzedza śmietanę i wpływa na nasz odbiór smaku. Próbując rozcieńczonej mizerii możemy mieć wrażenie, że wciąż jest niedoprawiona, jednak dosypując nową porcję przypraw, łatwo przesadzić i przesolić danie lub sprawić, że będzie zbyt ostre.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość dla wszystkich klientów banku PKO BP. Zawieszono jedną z najważniejszych usług do odwołania

2. Nie żyje 21-latek. Nie pomogła nawet natychmiastowa reanimacja

Istnieje jednak prosty i niezawodny sposób, by zawsze cieszyć się smakiem idealnie doprawionej mizerii. Wystarczy wymieszać przyprawy ze śmietaną lub jogurtem i dopiero później połączyć je z pokrojonymi ogórkami. Dzięki temu unikniemy rozwodnionego smaku i możemy mieć pewność, że dodaliśmy do sałatki odpowiednią ilość przypraw tak, by nie była mdła i nijaka. To banalna rozwiązanie, jednak bardzo skuteczne i niezwykle pomocne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterie
  2. Justyna Żyła rozpaczliwie ratowała swoje małżeństwo z Piotrem. Prawda wyszła na jaw, nie chciał się zgodzić na drastyczny krok
  3. Nagrał niebywały moment, gdy piorun uderzył w budynek sądu. Widok wywołuje ciarki i zapiera dech jednocześnie
  4. Michał Wójcik z Ani Mru-Mru błaga o pomoc. Nowotwór zaatakował niespodziewanie, liczy się czas
  5. KNF wydało pilne strzeżenie dla wszystkich Polaków. Muszą koniecznie uważać zwłaszcza na 3 firmy
  6. Chciała kupić torebkę, ale gdy zajrzała do środka, łzy napłynęły jej do oczu. Kobieta będzie miała traumę do końca życia

Źródło: Pomysłodawcy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News