Po 39. dniach Miszk przerywa głodówkę pod Kancelarią Premiera

Po 39. dniach Miszk przerywa głodówkę pod Kancelarią Premiera Źródło: fot. youtube/wikimedia/adrian grycuk

Andrzej Miszk, przerwał głodówkę, którą rozpoczął przeciwko działaniom obecnego obozu władzy. Po 39. dniach niebezpieczny dla jego zdrowia protest nie przyniósł jednak żadnych rezultatów, ani reakcji władz.

Miszk rozpoczął głodówkę w ramach protestu przeciwko działaniom obecnego obozu władzy, który według niego łamie Konstytucję (nie publikując wyroku Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niekonstytucyjność nowelizacji PiS do ustawy o TK) oraz zagraża demokracji w Polsce.

Miszk opublikował dzisiaj oświadczenie, w którym wyjaśnia dlaczego przerywa głodówkę.

 - Dzisiaj, czyli 24 kwietnia zakończyłem po 39 dniach protest głodowy pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Bezpośrednim powodem była konsultacja z lekarzami, którzy z niepokojem dostrzegli symptomy pogarszania się mojego stanu zdrowia i stanowczo odradzali kontynuację głodówki w kolejnym tygodniu - pisze Miszk.

 - Chociaż nie udało mi się osiągnąć zasadniczego celu, jakim była publikacja wyroku z 9 marca przez panią premier Beatę Szydło albo zainicjowanie czegoś w rodzaju okrągłego stołu wszystkich sił politycznych dla rozwiązania kryzysu konstytucyjnego w Polsce, to jednak mój protest poruszył opinię publiczną w kraju i za granicą, stał się ważnym elementem pikiety stacjonarnej, która trwa już siódmy tydzień pod KPRM, poruszył wiele sumień, spotkał się z różnorakim pozytywnym rezonansem, który stworzył pewien nacisk na władzę i opinię publiczną - podkreśla Miszk.

Jak jednak przekonuje, walka w obronie demokracji wciąż trwa i będzie ona długa. Miszk wyraził również nadzieję, że pikieta pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, do której dołączają inne organizacje, stanie się trwałą placówką obrony demokracji w Polsce i będzie stwarzała ciągły nacisk na władze tak, aby nie paraliżowały Trybunału Konstytucyjnego, nie unieważniały polskiej Konstytucji, nie niszczyły polskiej demokracji.

 - Wierzę, że zwyciężymy w tej walce, jeżeli będziemy konsekwentni, będziemy działać bez przemocy, pokojowo, z szacunkiem dla siebie nawzajem i z determinacją - pisze Miszk.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: andrzej miszk na fb

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News