Andrzej Miszk, przerwał głodówkę, którą rozpoczął przeciwko działaniom obecnego obozu władzy. Po 39. dniach niebezpieczny dla jego zdrowia protest nie przyniósł jednak żadnych rezultatów, ani reakcji władz.

Miszk rozpoczął głodówkę w ramach protestu przeciwko działaniom obecnego obozu władzy, który według niego łamie Konstytucję (nie publikując wyroku Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niekonstytucyjność nowelizacji PiS do ustawy o TK) oraz zagraża demokracji w Polsce.

Miszk opublikował dzisiaj oświadczenie, w którym wyjaśnia dlaczego przerywa głodówkę.

 – Dzisiaj, czyli 24 kwietnia zakończyłem po 39 dniach protest głodowy pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Bezpośrednim powodem była konsultacja z lekarzami, którzy z niepokojem dostrzegli symptomy pogarszania się mojego stanu zdrowia i stanowczo odradzali kontynuację głodówki w kolejnym tygodniu – pisze Miszk.

 – Chociaż nie udało mi się osiągnąć zasadniczego celu, jakim była publikacja wyroku z 9 marca przez panią premier Beatę Szydło albo zainicjowanie czegoś w rodzaju okrągłego stołu wszystkich sił politycznych dla rozwiązania kryzysu konstytucyjnego w Polsce, to jednak mój protest poruszył opinię publiczną w kraju i za granicą, stał się ważnym elementem pikiety stacjonarnej, która trwa już siódmy tydzień pod KPRM, poruszył wiele sumień, spotkał się z różnorakim pozytywnym rezonansem, który stworzył pewien nacisk na władzę i opinię publiczną – podkreśla Miszk.

Jak jednak przekonuje, walka w obronie demokracji wciąż trwa i będzie ona długa. Miszk wyraził również nadzieję, że pikieta pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, do której dołączają inne organizacje, stanie się trwałą placówką obrony demokracji w Polsce i będzie stwarzała ciągły nacisk na władze tak, aby nie paraliżowały Trybunału Konstytucyjnego, nie unieważniały polskiej Konstytucji, nie niszczyły polskiej demokracji.

 – Wierzę, że zwyciężymy w tej walce, jeżeli będziemy konsekwentni, będziemy działać bez przemocy, pokojowo, z szacunkiem dla siebie nawzajem i z determinacją – pisze Miszk.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: andrzej miszk na fb

...

Zobacz również