siaktówka
Fot. Wikipedia.org
Mikołaj Pilecki - 10 Września 2018

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018: z kim i kiedy zagrają Polacy?

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 rozpoczęły się 9 września i potrwają do 30 dnia miesiąca. Nasi reprezentanci staną do walki o obronę wywalczonego 4 lata temu tytułu mistrzowskiego. Z kim i kiedy zagrają Polacy?

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 po raz pierwszy w historii zostały zorganizowane w dwóch państwach - Włoszech i Bułgarii. Nasza reprezentacja, złożona z najlepszych siatkarzy w kraju zawalczy o obronę zdobytego w wielkim stylu na własnym gruncie tytułu. Cztery lata temu ku zaskoczeniu milionów widzów i radości rodaków ekipa Stephana Antigi przegrała tylko jedno spotkanie, a w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonała dotychczasowych mistrzów, Brazylijczyków. Poprzednie mistrzostwa były historyczne nie tylko z powodu powrotu Polski na sam szczyt po 40 latach nieobecności. Mecz otwarcia między naszą reprezentacją a Serbami osiągnął największą w dziejach dyscypliny frekwencję na jednym meczu siatkówki na żywo, ponad 60 tys. osób. Po tym turnieju siła nasze kadry nieco spadła, a większość mistrzów z 2014 roku odeszła. Obecnie trwa walka o odbudowanie jej potęgi. Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 będą sprawdzianem hartu ducha sportowców i nowego trenera Biało-Czerwonych, Belga Vitala Heynena.

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018: z kim i kiedy zagrają Polacy?

Podopieczni Heynena zostali wylosowani do grupy D MŚ. W Bułgarskiej Warnie ulokowanej nad Morzem Czarnym zmierzą się z następującymi reprezentacjami: Iranem, Bułgarią, Finlandią, Portoryko i Kubą. Każda z tych ekip jest doskonale znana polskim kibicom i zawodnikom. Biało-Czerwoni mierzyli się z nimi wielokrotnie w swojej historii, większość razy schodząc z boiska jako triumfatorzy. Kiedy zagrają Polacy? Turniej dla Polaków rozpocznie się 12 września od spotkania z Kubą o godzinie 20:30. Następnego dnia, 13 września o godzinie 17:00 podejmą Portoryko. Potem kadrowiczów czeka dzień przerwy, by 15 września o godzinie 20:30 zagrać z Finlandią. 17 września o godzinie o 20:30 odbędzie się spotkanie z Iranem, a następnego dnia o tej samej porze w ostatnim spotkaniu grupy D staną w szranki z gospodarzami turnieju, Bułgarami. Dalsze losy Polaków zależą od wyników przedstawionych wyżej meczów. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy wyjdą do czterech grup złożonych z czterech zespołów. Następnie zwycięzcy tychże grup i dwa najlepsze drugie miejsca wejdą do następnych grup złożonych z sześciu ekip, w których najlepsze dwie awansują do półfinałów.Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018 zakończą się 30 września w Turynie. Spotkanie o złoto rozpocznie się o godzinie 20:30. Mecz o brąz z kolei rozegrany zostanie tego samego dnia o godzinie 17:00.

Kto gra w reprezentacji Polski w siatkówce?

W stworzonej przez Vitala Heynena reprezentacji na MŚ znalazło się 15 zawodników. Środkowi: Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle). Atakujący: Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (Stocznia Szczecin), Damian Schulz (Asseco Resovia Rzeszów). Libero: Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa, dawniej AZS Politechnika Warszawska), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle). Przyjmujący: Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Michał Kubiak (Pansonic Panthers, Japonia), Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom). Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Lokomotiv Nowosybirsk, Rosja), Grzegorz Łomacz (PGE SKra Bełchatów).ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nagły zwrot ws. 500 plus dla emerytów! Co tu się dzieje?
  2. Miller nie ma litości. Oto co zrobi z dziennikarzami Faktu
  3. Oliwia Bieniuk jest nie do poznania. Spektakularna zmiana
ZAMIANA
Justyna Święty-ErsetićKim jest polska mistrzyni? Co wiemy o Justynie Święty-Ersetić [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
eric_cantonaNajwiększe skandale na stadionach [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News