pucharek(1)
fot. wikipedia.org
Karol Zaborowski - 4 Października 2018

Polacy nawet nie wiedzą, że są krok od mistrzostwa. Nasza drużyna idzie po złoto

Mistrzostwa świata w każdej dyscyplinie budzą ogromne emocje tym bardziej, gdy nasza drużyna ma szansę na złoty medal. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jedna z naszych reprezentacji jest o krok od tego osiągnięcia.

Mistrzostwa świata, z udziałem naszych zawodników nie zdarzają się zbyt często, a nawet jeżeli już się pojawimy, to zazwyczaj nie odnosimy większych sukcesów. Oczywiście od tej reguły są wyjątki, takie jak np. siatkówka. W tej dyscyplinie nasza reprezentacja obroniła tytuł mistrzowski. Jednak nie jest to jedyna dziedzina, w której polska reprezentacja ma szansę na zwycięstwo.

Mistrzostwa świata: Polacy pierwsi w tabeli

Tym razem swoją grą zachwycają nasi szachiści, którzy aktualnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli podczas Olimpiady organizowanej w Batumi. Co ciekawe ostatnie zwycięstwo naszej drużyny podczas tego typu imprezy miało miejsce w 1930 roku. Niestety II wojna światowa sprawiła, że Polska zniknęła z szachowego świata na długie lata. Jednak te czasy są już za nami, a nasi zawodnicy ponownie budzą strach w sercach wrogów i podziw zarówno komentujących, jak i widzów. Już teraz, mimo że zawody wciąż trwają, to nasi udowodnili, że są najlepsi. Podczas ostatniego spotkania pokonali najlepszą szachową drużynę olimpijską na świecie, czyli reprezentację USA. W ten sposób udowadniając, że nie można nas lekceważyć. Przedtem udało im się pokonać takich gigantów jak Chorwacja, Francja, a nawet legendarna Rosja. - Twardo stąpamy po ziemi i na tabelę spojrzymy dopiero po ostatniej rundzie. Ale zdajemy sobie sprawę, czego dokonaliśmy dzisiaj. Wygraliśmy z najlepszą drużyną świata. Proszę sobie wyobrazić reprezentację Polski w piłce nożnej, która wygrywa z mistrzem świata, Francją - mówi Michał Bartel, szef wyszkolenia PZSzach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Artur Szalpuk 3One wspierały naszych mistrzów! Piękne partnerki siatkarzy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Polacy o krok od zwycięstwa

Jest to kolejny dowód, że nasi zawodnicy są prawdę na światowym poziomie. Bez wątpienia możemy być dumni z naszych szachistów, którzy są o krok od tytułu mistrzów świata. Szkoda tylko, że tak mało osób zdaje sobie sprawę, że wśród naszych sportowców są naprawdę wybitni ludzie. Przykład naszych siatkarzy i szachistów pokazuje, że warto interesować się nie tylko piłką nożną, a również i innymi dyscyplinami, które bez wątpienia dostarczą nam równie dużych emocji. Dodatkowo możemy podziwiać, jak nasi zawodnicy deklasują swoich przeciwników.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Klienci wściekli na promocję Biedronki! Miało być taniej, a wyszło dużo drożej
  2. Dziś widzów Kuchennych Rewolucji wbije w fotele. Gessler dała czadu
  3. Grażyna Torbicka powraca z klasą! TVP będzie żałować, że od nich odeszła
szewinska_z_synemPolskie gwiazdy sportu, których już z nami nie ma [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: wyborcza.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News