Ambasada RP przekazała tragiczne wiadomości. Niestety, nie żyje Mirosław Rowicki

Ambasada RP przekazała tragiczne wiadomości. Niestety, nie żyje Mirosław Rowicki Źródło: Pikio.pl

Mirosław Rowicki nie żyje, ambasada RP przekazała wyjątkowo smutne wiadomości. Zasłużony Polak zmarł w wieku 67 lat, informacje o jego odejściu obiegły krajowe media. Wiele osób wyraziło żal z powodu śmierci działacza Solidarności.

Mirosław Rowicki odszedł w wieku 67 lat, smutne informacje przekazała ambasada RP w Kijowie na Ukrainie. Wiadomości o śmierci zasłużonego Polaka obiegły krajowe media, wiele osób wyraziło głęboki żal i smutek z powodu śmierci cenionego mężczyzny. 

Mirosław Rowicki nie żyje, ambasada RP w Kijowie przekazała smutne informacje

Wyjątkowo smutne informacje napłynęły z Kijowa - nie żyje Mirosław Rowicki, działacz Solidarności, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ceniony mężczyzna miał 67 lat, zmarł we Lwowie. Był założycielem "Kuriera Galicyjskiego", największego polskiego czasopisma ukazującego się na Ukrainie, które z czasem rozrosło się do portalu internetowego, kanału TV, radia i studia filmowego.

- Z ogromnym żalem informujemy o śmierci Mirosława Rowickiego, kawalera Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, działacza Solidarności, którego represjonowały w latach 80. władze komunistyczne, założyciela i redaktora naczelnego dwutygodnika "Kurier Galicyjski", największej polskiej gazety na Ukrainie - poinformowała Ambasada RP w Kijowie.

Mirosław Rowicki był założycielem "Kuriera Galicyjskiego", największej polskiej gazety na Ukrainie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informacje o odejściu Mirosława Rowickiego zasmuciły wielu Polaków. Kondolencje z powodu śmierci mężczyzny złożyli bliskim zmarłego m.in. Ambasador RP w Kijowie, Bartosz Cichocki, i konsul generalna RP we Lwowie, Eliza Dzwonkiewicz.

- Rowicki był inspiratorem wielu działań na rzecz dialogu i służących zbliżeniu Polski i Ukrainy, w tym spotkań w Jaremczu, tradycyjnie gromadzących polityków i dyplomatów, a także naukowców, dziennikarzy i analityków obu krajów - dodała ambasada.

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Agata Duda zwróciła się z ważnym apelem do wszystkich kobiet. Każda Polka powinna go przeczytać

Zmarłego przyjaciela wspomniał również w mediach społecznościowych Piotr Apoliniarski, dziennikarz i fotograf wojenny.

- Cudowny człowiek, którego drzwi redakcji we Lwowie zawsze były dla mnie otwarte. Założyciel i redaktor naczelny "Kuriera Galicyjskiego", przez ponad dekadę naszej znajomości imponował mi swoją wiedzą, empatią, spokojem ducha i zaradnością. Jego poczucie humoru, fenomenalne opowieści o Kresach i życiu potrafiły rozpalić wyobraźnię [...]. Mirek wspierał mnie i doradzał w wielu moich podróżach po Wschodzie, zawsze szczerze ciesząc się z każdego mojego sukcesu. Zawdzięczam mu bardzo wiele i nie potrafię znaleźć słów, które mogłyby opisać żal po stracie tak wspaniałego człowieka - wspominał zmarłego przyjaciela Piotr Apoliniarski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamówił gulasz, nagle coś zgrzytnęło mu w zębach. Wyłowił skarb z talerza, spotykany raz na 10 tysięcy przypadków
  2. Kamera nagrała bardzo dziwne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Gdy wskazał na Anię, wszystkich zatkało (WIDEO)
  3. Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Bardzo złe wiadomości dla milionów Polaków
  4. Wielka awantura, Anna Mucha wpadła w szał. Posypały się srogie przekleństwa
  5. 2400 złotych "na głowę". Spełnisz jeden warunek i dostaniesz pieniądze
  6. Anna Mucha zrobiła aferę, gdy zobaczyła, co podano jej w restauracji. Wszystko zostało nagrane

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News