Aktor Mirosław Baka jest w świecie polskiego show-biznesu pewnym wyjątkiem. Nie wywołuje skandali, nie prowadzi hulaszczego życia. Ze swoją żoną jest od 30 lat. Bardzo szczerze mówi o swojej rodzinnej traumie, która wpłynęła na całe jego życie.

Mirosław Baka występował w niewielu głośnych rolach filmowych. Częściej zdarzają mu się epizody filmowe i serialowe. Jego głównym zajęciem jest granie w teatrze. Na długie lata związał się z trójmiejskim Teatrem Wybrzeże.

Mirosław Baka szczerze o rodzinnej traumie

Od samego początku związał się z Joanną Kreft, także aktorką teatralną. Para pozostaje w związku małżeńskim od ponad 30 lat. Bace bardzo zależało na tym, żeby zbudować rodzinę, która będzie się kochać i zawsze będzie ze sobą.

– Nie ma uniwersalnej recepty, by małżeństwo było szczęśliwe. Dwoje ludzi wciąż musi starać się dopasowywać do siebie, uczyć się siebie nawzajem przez lata. Potrzebna jest tolerancja, szacunek, miłość. I oczywiście przyjaźń – zdradza sekret udanego małżeństwa aktor.

Jak mówi, zawsze zależało mu, by mieć bliski kontakt ze swoimi synami. To jego podejście do relacji rodzinnych, jak sam twierdzi, jest kompensacją rodzinnej traumy.

– To zapewne kompensacja tego, czego mnie zabrakło w relacji z ojcem. Kiedy miałem 15 lat, rodzice się rozwiedli i straciłem kontakt z tatą. Dlatego bardzo mi zależało, aby być przy Łukaszu i Jeremim w każdym ważnym momencie ich dzieciństwa i dorastania – mówi Baka.

Jak sobie poradził w dzieciństwie?

Artysta opowiada także, jak wyglądało jego dzieciństwo po odejściu ojca. Wiele czasu spędził wówczas z dziadkiem. To dla niego bardzo ważne doświadczenie, bo niedawno sam Baka został dziadkiem.

– Po rozwodzie rodziców to właśnie do dziadka przychodziłem ze wszystkimi wielkimi problemami małego chłopca. Zawsze umiał mnie wysłuchać, w każdej sprawie potrafił trafnie i mądrze doradzić – opowiada.

Mirosława Bakę część widzów może kojarzyć go z występów w „Pierwszej Miłości”, w której grał w latach 2006-2008. W 2009 roku zagrał we współczesnej ekranizacji „Balladyny”. Wcześniej, w 1987 roku zagrał jedną z głównych ról w głośnym filmie Krzysztofa Kieślowskiego „Krótki film o zabijaniu”. W 2000 roku zagrał drugoplanową rolę Cichego w filmie „Chłopaki nie płaczą”.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Polska aktorka wzięła potajemny ślub! Kim jest jej mąż?
  2. Legendarny polski aktor pojechał na rehabilitację. Już nie wrócił
  3. Beata Tadla w zabawny sposób atakuje Kreta. „Wygrała pani internety! Brawo!”

Czy uważasz, że Agnieszka Kotulanka była wybitną aktorką?

Loading ... Loading ...

Zdjęcia tej seksownej Polki fascynują internautów na całym świecie!


Tej pięknej chrześcijance terroryści nie pozwolili się rozbierać! Dlaczego?

Zobacz również