Nie masz pewności, że kupujesz prawdziwy miód? Zrób test ze szklanką wody, jego wynik daje 100% pewność

Nie masz pewności, że kupujesz prawdziwy miód? Zrób test ze szklanką wody, jego wynik daje 100% pewność Źródło: Unsplash/Heather Gill

Miód w ostatnim czasie bezustannie drożeje. Coraz ciężej kupić prawdziwy wyrób z pasieki, a rynek zasypany jest tanimi zamiennikami. Jest jednak sposób na zweryfikowanie prawdziwości tego produktu.

Miód z niesprawdzonych źródeł może wcale nie być tym produktem, którego oczekujemy. Okazuje się, że na rynku jest mnóstwo produktów, które z prawdziwym miodem nie mają zbyt wiele wspólnego. Niestety nawet niektórzy właściciele pasiek dostarczają produkty pszczele z domieszką zamiennika, by wyjść na swoje i sprzedać znacznie więcej produktu. Na szczęście są metody, które szybko zweryfikują prawdziwy miód.

Domowe testy, dzięki którym sprawdzimy, czy miód jest prawdziwy

By sprawdzić, czy miód jest prawdziwy, możemy przy pomocy zwykłej łyżeczki i talerzyka. Nabieramy trochę złocistego pokarmu na łyżkę, po czym pozwalamy mu powoli ścieknąć na talerzyk. Jeśli robi to równomiernie i nie pojawiają się grudki - mamy do czynienia z prawdziwym miodem. Produkt można rozpoznać także próbując go - powinien pozostawić po sobie charakterystyczny posmak i lekko drapać w gardło.

Łatwą metodą jest też danie miodu do szklanki z zimną wodą. Jeśli rozpuści się szybko - niestety, jest to tańszy zamiennik prawdziwego produktu pszczelego. Dobrej jakości miód będzie rozpuszczał się bardzo powoli i tworzył w wodzie smugi. Ponadto, jeśli będziemy przechowywać produkt w słoiku dłużej, dostrzeżmy zjawisko krystalizacji, co da nam pewność, że mamy do czynienia z prawdziwym miodem.

Spożywanie prawdziwego miodu ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Miód nie bez powodu nazywany jest płynnym złotem. Za tę dumną nazwę nie odpowiada jego jedynie jego kolor, ale przede wszystkim zbawienne właściwości zdrowotne, jakie produkt oferuje. Zawiera on kwasy organiczne, kwas foliowy, węglowodany, związki polifenolowe, białka, a także multum witamin, takich jak A, B1, B2, B6, B12 czy C.

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Ponadto nierzadko miód jest wykorzystywany jako zamiennik cukru do herbaty, co podobno bardzo dobrze działa na gardło. Należy jednak pamiętać, że miód w wysokich temperaturach traci swoje właściwości zdrowotne, więc podgrzewanie pszczelego produkt, lub dodawanie go do wrzącej herbaty nie będzie najlepszym pomysłem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Niestety, nie żyje dziadek. Uratował wnuczkę z płonącego domu, poniósł bohaterską śmierć
  3. W tragicznym wypadku straciła pamięć, nie wiedziała kim jest jej mąż. Jego reakcja rozrywa serce na pół
  4. Chylińskiej wystarczyły trzy słowa. Mistrzowską ripostę gwiazdy uczestnicy "Mam Talent" zapamiętają na długo
  5. 45-latka urodziła bliźniaki. Ojcem jest syn kobiety

Źródło: Poradnik Zdrowie

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu