Polak zabił 250 tys. pszczół. Policja oferuje nagrodę za jego wskazanie

Polak zabił 250 tys. pszczół. Policja oferuje nagrodę za jego wskazanie Źródło: Fot. Pixabay/PollyDot

Miód jest cenionym składnikiem wielu napojów i deserów. Aby go wytworzyć, potrzebna jest ciężka praca pszczół, dzięki którym można cieszyć nie tylko słodkim dodatkiem, ale także bardzo potrzebnym woskiem. Pewien mężczyzna najwyraźniej nie docenia tych istot ani ich znaczenia dla hodowców. Bez skrupułów zamordował ćwierć miliona pszczół. Teraz poszukuje go policja.

Miód jest efektem pracy pszczół, które utrzymują przy życiu Ziemię. Pszczoły zapylają rośliny, dzięki czemu mamy pożywienie. Według szacunków ekspertów nawet około 80% gatunków zapylanych przez te zwierzęta daje nam plony, które jemy.

Tych danych i statystyk nie zna wielu Polaków. Nie zna ich z pewnością także mężczyzna, który odpowiada za śmierć aż 250 tys. pszczół, które zamordował w Borowej Górze. Policja poszukuje "zabójcy pszczół", a za pomoc w jego odnalezieniu gwarantuje niemałą nagrodę.

Nie tylko miód jest ważny. Pszczoły pomagają w wielu innych kwestiach

Jak donosi portal Planeta, mieszkaniec Borowej Góry zabił 250 tys. pszczół. Miejscowa policja twierdzi, że prawdopodobnie mógł być to sąsiad, który mieszka nieopodal farmy uli. Justyna Stopińska, która zajmuje się sprawą poszkodowanego właściciela donosi, że morderstwa dokonano za pomocą pianki montażowej. Pszczoły prawdopodobnie nie mogły przez nią wydostać się z ula.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mieszkańcy Borowej Góry są wstrząśnięci sytuacją. Internauci także wyrazili swoje oburzenie i zadeklarowali wsparcie dla policji, która poszukuje sprawcy. Do pomocy ruszyło także schronisko "Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt". Zarząd zadeklarował nagrodę dla osoby, która wskaże winnego. Za mordercę 250 tys. pszczół stowarzyszenie oferuje 1000 zł. Być może dzięki nagrodzie ktoś w końcu zgłosi się i wyda zabójcę. Z pewnością należy mu się wysoka kara za tak okrutny czyn.

Wydarzenie rozpoczęło w sieci ponownie debatę na temat pszczół i ich znaczenia dla życia na Ziemi. Internauci uświadamiają się wzajemnie o negatywnych skutkach, do jakich mogą doprowadzić tego typu sytuacje.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Socha poznała męża jako szesnastolatka. Dzisiaj może być dumny, gwiazda pochwaliła się największym szczęściem (zdjęcie)
  4. Ola Kwaśniewska jest najszczęśliwszą kobietą pod słońcem. Wiemy dlaczego
  5. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz

Źródło: Planeta

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu