Genialny trik na rozpoznanie prawdziwego miodu. Potrzebujesz tyko szklanki z wodą, aby poznać, czy nie zostałeś oszukany

Genialny trik na rozpoznanie prawdziwego miodu. Potrzebujesz tyko szklanki z wodą, aby poznać, czy nie zostałeś oszukany Źródło: unsplash/ Arwin Neil Baichoo

Kupiłeś miód, i choć na etykiecie wyraźnie widnieje informacja, jakiego on jest rodzaju, masz wątpliwości, czy na pewno jest prawdziwy? Prosty, a zarazem genialny trik pomoże Ci to szybko sprawdzić.

Miód wzmacnia serce, koi nerwy, ożywia mózg, goi rany, a nawet ma właściwości antybakteryjne. Ponadto, zawiera duże ilości mikroelementów, jak: potas, chlor, fosfor, magnez, wapń, żelazo, molibden, mangan i kobalt oraz witamin: A, B1, B2, B6, B12, C, kwas foliowy, pantotenowy i biotynę. Jego spożycie korzystnie wpływa na zdrowie, jednak rodzajów miodu jest dość sporo, a nie każdy z nich dostarcza tyle samo wartości odżywczych. Rozróżniamy miód naturalny, który dzieli się na wiele gatunków i miód sztuczny, którego raczej powinniśmy unikać. Ale jak rozpoznać, który jest prawdziwy? 

Genialny trik pozwoli Ci przekonać się, czy miód jest prawdziwy. Wystarczy tylko szklanka z wodą 

Miód lawendowy, akacjowy, wielokwiatowy, lipowy, spadziowy i wiele, wiele innych - każdy z nich dostarcza do organizmu nieco innych wartości odżywczych. Jeden działa uspokajająco, drugi antybakteryjnie, a jeszcze inny dodaje energii. Każdy prawdziwy miód jest dobry dla zdrowia i spożywanie go, oczywiście nie w nadmiernych ilościach, bo miód jest też kaloryczny, jest jak najbardziej wskazane. 100 gramów miodu to zazwyczaj nieco ponad 300 kalorii - czasem odrobinę mniej, czasem więcej. Jednocześnie to źródło zupełnie innych witamin, ale jak trafnie rozpoznać czy kupiliśmy prawdziwy miód, który rzeczywiście dostarczy do organizmu tylko to, co dobre? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jest na to prosty sposób. Oczywiście najbardziej banalnym jest kupno słoiczka od zaufanego sprzedawcy i z jego własnej pasieki, jednak jeśli nie mamy takiej możliwości, a produkt ze sklepu nie budzi zbyt dużego zaufania, wystarczy, że weźmiesz szklankę napełnioną wodą i zaczniesz przelewać do niej miód. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie chcieli wpuścić jej na pokład. Wszystko przez jej koszulkę, płonęła ze wstydu

2. Synowa Katarzyny Dowbor przerwała milczenie. Niestety, przekazała posępną wiadomość

Teraz bardzo ważne. Na co zwrócić uwagę? Jeśli miód szybko zacznie rozpuszczać się w wodzie to znak, że jest sztucznie wyprodukowany, pełen wypełniaczy i nie ma w sobie nic wartościowego. Jeśli natomiast ciężko usiądzie na dnie możesz być pewny, że kupiłeś prawdziwy i zdrowy miód. Równie dobrym testem na sprawdzenie jest powolne przelewanie go cienką strużką. Jeżeli w trakcie tej czynności będzie się przerywał, to dowód na to, że jest syntetyczny, a jeśli jednostajnie spływał w dół - że jest naturalny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Wielka radość w domu Zenka Martyniuka. Lada moment rozpocznie się ogromne świętowanie
  4. Dziewczynka zostawiła w samolocie notatkę. Gdy stewardessa ją przeczytała aż pobladła, musiała działać natychmiast
  5. Nagle podczas porodu z kobietą stała się porażająca rzecz, natychmiast chwycono aparat. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach [ZDJĘCIE]

Źródło: wirtualna polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News