Minister w rządzie PiS premiera Mateusza Morawieckiego zaszokował opinię publiczną. Polityk stwierdził stanowczo, że on oraz jego współpracownicy powinni otrzymać podwyżki, bo… „nie starcza im do pierwszego”. To polityczne samobójstwo ministra Gowina. 

Jarosław Gowin, pełniący funkcję szefa resortu nauki, zadziwił swymi słowami w czasie rozmowy z Konradem Piaseckim w Radiu ZET. Jak bowiem stwierdził, ministrowie zarabiają na swych stanowiskach zbyt mało, aby móc się utrzymać.

Szokujące wyznanie Gowina

– Nie jestem szczęśliwy z powodu tego, że trzeba, zwłaszcza wiceministrom, łatać budżety domowe premiami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby porozumienie się z obecną opozycją, że od następnej kadencji wynagrodzenia ministrów wzrastają – powiedział polityk.

ZOBACZ TAKŻE: Całkowity zwrot akcji. Największy wróg PiS zmienia strony

– Musimy rozwiązać problem wynagrodzeń wiceministrów, zwłaszcza tych, którzy nie są posłami. Bo posłowie mają jeszcze diety, a jeżeli są spoza Warszawy, mają tu bezpłatne lokum. Wiceministrowie, którzy przyjeżdżają spoza Warszawy, po prostu biedują – dodał także Gowin.

Ile zarabiają ministrowie PiS?

Co zadziwiające, polityk wspomniał także czas, gdy w latach 2011-2013 był ministrem sprawiedliwości w rządzie PO-PSL. To właśnie wtedy najbardziej doskwierały mu problemy finansowe.

ZOBACZ TAKŻE: Spiskowa teoria ma tysiące zwolenników. „Oto czemu PiS ma 45 proc.”

– Miałem wtedy trójkę dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru – czasami nie starczało do pierwszego. I teraz sytuacja, w której minister – minister sprawiedliwości odpowiada za budżet dziesięciomiliardowy, minister nauki za budżet dwudziestomiliardowy – zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się, jak dożyć do pierwszego, to nie jest sytuacja zdrowa z punktu widzenia państwa – ujawnił Gowin.

Po przeanalizowaniu oświadczenia majątkowego ministra okazało się, że zarabiał w tamtym czasie około 10 tys. zł. Przeciętny Polak dostawał wtedy za to „na rękę”… 1700 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy sondaż potwierdza! Idzie wielka zmiana w polityce

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Który wojewoda został najhojniej nagrodzony w 2017 roku? Niektóre sumy robią wrażenie!


Dwa auta od bezdomnego? Internauci bezlitośnie kpią z o. Rydzyka [MEMY]