Obrzydliwe. Ministerstwo Zdrowia ZDEFRAUDOWAŁO pieniądze na chore dzieci

Obrzydliwe. Ministerstwo Zdrowia ZDEFRAUDOWAŁO pieniądze na chore dzieci Źródło: fot. pixabay.com

W Ministerstwie Zdrowia doszło do obrzydliwej defraudacji. Polacy są oburzeni skalą tego haniebnego czynu. Cel w teorii był słuszny, jednak wszystko skończyło się tak jak zwykle.

W 2014 roku Jarosław Kaczyński obiecał, że do szkół wróci opieka dentystyczna. Jednak gdy PiS doszło do władzy, szybko okazało się, że państwo nie ma tyle pieniędzy, aby wprowadzić obiecane rozwiązanie. Właśnie dlatego partia rządząca wymyśliła nowy projekt. Chodzi mianowicie o tzw. dentobus, są to pojazdy przystosowane do przeprowadzania zabiegów dentystycznych. Miały one odwiedzać szkoły, w których liczba uczniów nie przekracza 100 osób. Ministerstwo łącznie takich busów zakupiło 16 sztuk za łączną kwotę 24 milionów złotych.

Ministerstwo Zdrowia dopuściło się defraudacji

Po zakupie dentobusów okazało się, że lekarze nie chcą podpisywać z nimi kontraktów. Jednak w końcu udało się, aby 11 z nich ruszyło w drogę. Nie potrwała jednak ona zbyt długo, ponieważ z tych kontraktów również zrezygnowano. NIK zaczęło całą sytuację bardzo wnikliwie badać. Znalezione zostały bardzo niepokojące dane. W swoim raporcie NIK donosi, że przetarg na busy był najprawdopodobniej ustawiony. Powodem takich podejrzeń jest między innymi fakt, że Ministerstwo Zdrowia zażyczyło sobie w busach podgrzewanych przednich szyb, co nie było standardem w tych pojazdach. Dodatkowo dali oni bardzo krótki termin wykonania zamówienia, bo zaledwie 17 dni. Wygląda więc na to, że producent miał już takie auta na stanie i wystarczyło je teraz tylko sprzedać. Dodatkowo jeden z producentów stwierdził, że można było je wyprodukować za jedną trzecią kwoty, które zapłaciło ministerstwo. Polacy są zszokowani i zdegustowani tym, co zostało ujawnione przez NIK. Pieniądze miały zostać przeznaczone na leczenie dzieci, a według ustaleń zostały jedynie przekazane w inne ręce. Teraz obywatele zostali z busami, z których nikt nie może korzystać. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński ZREZYGNOWAŁ! Ta decyzja wstrząsnęła Sejmem
  2. Cała Polska mówi o Małgorzacie Wassermann! Piorunujące oświadczenie
  3. UWAGA! Wielka ucieczka z więziennego konwoju, polskie służby panikują
źródło: crowdmedia.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News