Ministerstwo Zdrowia
Pikio.pl
Monika Majko - 30 Października 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne informacje. W nocy pojawił się ważny komunikat

Ministerstwo Zdrowia sprostowało fałszywe informację, w nocy pojawiło się w sieci oficjalne oświadczenie resortu zdrowia w tej sprawie.

Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje nowe informacje o rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce i działań rządu w sprawie jej powstrzymania. W nocy resort opublikował oficjalne sprostowanie, w mediach społecznościowych pojawił się ważny komunikat ministerstwa.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważne oświadczenie

29 października br. po raz kolejny padł dobowy rekord potwierdzonych przypadków COVID-19 na terenie naszego kraju, liczby są przerażające. Ministerstwo Zdrowia podało, że bariera nowych zakażonych przebiła 20 tysięcy osób dziennie.

- Mamy 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (2633), mazowieckiego (2255), śląskiego (1994), małopolskiego (1927), łódzkiego (1794), lubelskiego (1700), kujawsko-pomorskiego (1403), podkarpackiego (1306), pomorskiego (953), podlaskiego (858), dolnośląskiego (857), świętokrzyskiego (599), zachodniopomorskiego (549), warmińsko-mazurskiego (525), opolskiego (482), lubuskiego (321). Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób. Informujemy o usunięciu przez WSSE we Wrocławiu 1 zgonu z dnia 24.10.2020 r. - odejmujmy go ze statystyk. Liczba zakażonych koronawirusem: 319 205/5149 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało ministerstwo.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

W związku ze stale rosnącym zasięgiem pandemii, rząd podjął szereg decyzji, mających na celu powstrzymanie dynamicznej ekspansji koronawirusa w społeczeństwie. Od soboty 24 października cały kraj został objęty tzw. czerwoną strefą, a co za tym idzie, wszyscy mieszkańcy musza dostosować się do surowego reżimu sanitarnego.

Dodatkowo, władza zaplanowała wsparcie dla osób, które codziennie stoją na pierwszej linii frontu w walce z pandemią w Polsce. Rząd od kilkunastu dni pracuje nad ustawą antycovidową, przewidującą m.in. wzrost wynagrodzeń dla pracowników służby zdrowia. W nocy resort wystosował oficjalne sprostowanie w tej sprawie i wyjaśnił na czym będą polegać zapowiadane 100% dodatki do wynagrodzenia dla medyków.

- W związku z szeregiem nieprawdziwych informacji przypominamy: dodatek 100% wynagrodzenia otrzyma każdy wykonujący zawód medyczny, walczący z COVID-19 w szpitalu II i III poziomu. Dodatek otrzyma także personel medyczny ZRM oraz SOR, diagności laboratoryjni w lab. covidowych - przekazało Ministerstwo Zdrowia w mediach społecznościowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia chce zmotywować medyków do pracy

Dodatek dla medyków ma być formą motywacji finansowej do pracy. Obecnie rząd potrzebuje personelu, który będzie opiekował się pacjentami z COVID-19 w powstających szpitalach tymczasowych. Jak zapowiedział minister Zdrowia Adam Niedzielski, w Polsce "codziennie zwiększamy istniejącą infrastrukturę o około 1000 łóżek".

- To nie infrastruktura się liczy, liczy się personel, który chcemy zachęcić do współpracy. Stąd klauzula dobrego samarytanina, a także motywacja finansowa dla pracowników ochrony zdrowia - przekazał Minister Zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Cmentarze 1 listopada jednak zostaną zamknięte? RMF ustalił najnowsze informacje

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Tymczasowy szpital stworzony na stadionie narodowym w Warszawie ma obecnie pomieścić 500 pacjentów, którymi opiekować się będzie około 250 osób personelu. Takie tymczasowe placówki mają powstać również w innych miastach, m.in. w Sopocie, Poznaniu, Łodzi Krakowie i Wrocławiu.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem infrastruktury stworzonej na stadionie narodowym w te 12 dni. Szpital tymczasowy to realne narzędzie, które będzie nas wspierało w ciągu najbliższych tygodni - przekazał Adam Niedzielski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wcisnęli go do klatki i wywieźli z dala od domu. Przerażony pies myślał, że jego los jest już przesądzony, raptem ciężarówka zahamowała
  2. Marcin Najman nie mógł wytrzymać. Zaatakował słynnego, polskiego dziennikarza, "jesteś zerem" (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami
  7. Niesamowita kawa po turecku jak żadna inna pobudza, rozgrzewa i wzmacnia odpornośc. Swój cudowny smak zawdzięcza aromatycznej przyprawie

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News