Zmarł 75-latek zarażony koronawirusem. Ministerstwo potwierdziło też 79 nowych przypadków zakażeń

Zmarł 75-latek zarażony koronawirusem. Ministerstwo potwierdziło też 79 nowych przypadków zakażeń Źródło: Pikio

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Statystyka niebezpiecznie rośnie. Dodatkowo przekazało smutną informacje o 75-letnim pacjencie, który hospitalizowany był w związku z chorobą COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o stanie epidemii koronawirusa w Polsce. Pomimo obostrzeń wprowadzonych przez rząd z dnia na dzień przybywa zarażonych pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia przekazało smutne informacje

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Statystyka niebezpiecznie rośnie. Resort zdrowia zamieścił na Twitterze informacje o 75-letnim pacjencie z Bytomia, który zmarł. Pacjent przebywał w stanie ciężkim oraz miał choroby współistniejące. Dodatkowo ogłoszono 79 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Pomimo wdrożonych działań mających ograniczyć stopień rozprzestrzeniania się wirusa, codziennie do wiadomości publicznej przekazywane są informacje na temat nowych przypadków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tragiczna statystyka wciąż rośnie

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w niedzielny poranek 79 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie kraju. Są to aż 22 przypadki z województwa śląskiego, 12 z województwa lubuskiego, 11 z małopolskiego, 10 z warmińsko-mazurskiego. Testy laboratoryjne potwierdziły także zakażenie u 6 pacjentów z Świętokrzyskiego, 2 z wielkopolski, 2 z zachodnio-pomorskiego oraz po jednym przypadku w województwach pomorskim i podlaskim. Według danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce ogólna liczba zakażeń potwierdzona została w liczbie 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najgorsze informacje z samego rana. Polacy w żałobie, nie żyje Krzysztof Penderecki

2. Nie żyje prawdziwa legenda. Zmarł uwielbiany dziennikarz, informacje przekazała żona

Okres kwarantanny jest bardzo ważny

Wirus rozprzestrzenia się wśród Polaków, zbierając coraz większe żniwo. Bardzo ważne jest, aby ograniczyć wychodzenie z domów do absolutnego minimum, ponieważ zakażenie koronawirusem nie u wszystkich musi objawiać się typowymi dolegliwościami. Istnieje szansa, że choroba będzie przebiegać w wielu organizmach bezobjawowo, jednak nawet w takim przypadku nie znaczy to, że nie przekazujemy wirusa dalej. Bardzo ważne jest także aby zwrócić uwagę na higienę, częste mycie i odkażanie rąk oraz unikanie kontaktu z oczami oraz ustami pomoże nam zwiększyć poziom naszego bezpieczeństwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. Dopiero wiele lat po śmierci Osieckiej Krystyna Janda wyjawiła prawdę. Smutne, nikt się nie zorientował
  4. Zmarło niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy tego typu przypadek na świecie
  5. Żywioł uderzy z całą mocą, żółte alerty dla kilku województw. Nadchodzi niż Mareike, będzie niebezpiecznie
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Twitter Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News