Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ws. noszenia maseczek

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ws. noszenia maseczek Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat w sprawie noszenia maseczek. Wielu Polaków wciąż nie stosuje się do obowiązujących przepisów i ignoruje obowiązek zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Sytuacja jest poważna, a może być jeszcze gorzej.

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny apel do Polaków, komunikat dotyczy noszenia maseczek. Wielu Polaków wciąż nie stosuje się do zaleceń, jakie obowiązują nas w przestrzeni publicznej. Takie zachowanie wiąże się z poważnymi konsekwencjami. 

Ministerstwo Zdrowia pilnie apeluje do Polaków

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa Zdrowia pilnie zaapelował do Polaków, by zasłaniać usta oraz nos w przestrzeni publicznej, zwłaszcza podczas zakupów. Pojawia się coraz więcej zakażeń i ognisk sklepowych, co jest bardzo niepokojącą sytuacją. 

- Apeluję ponownie: jesteśmy w sklepie, to jest pomieszczenie zamknięte, mamy obowiązek założyć maseczkę. Niestety, dzisiaj przynajmniej połowa osób w sklepach nie nosi maseczek. I zaczynają się pojawiać ogniska - mówił Wojciech Andrusiewicz. Takie zachowanie jest niedopuszczalne i nieodpowiedzialne - narażamy nie tylko siebie, ale też innych.

- Może warto wydelegować jednego pracownika, by później nie mieć problemów z bieżącymi dochodami, gdy sklep będzie przez dwa tygodnie zamknięty przez kwarantannę - dodał rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Według niego właściciele sklepów powinni zwracać większą uwagę na to, czy klienci stosują się do zaleceń. Pozwoliłoby to na ograniczenie nowych potencjalnych zakażeń. 

Sytuacja jest bardzo poważna, w sklepach pojawiają się dużo nowych zakażeń i ognisk koronawirusa, co jest bardzo niepokojącym trendem. Wszystko przez osoby, które ignorują zalecenia i nie stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Jak widać, nie przekonuje ich nawet możliwa kara w postaci mandatu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Za ignorowanie zaleceń dotyczących zasłaniania ust oraz nosa w miejsca, w których jest to wymagane, grozi mandat do 500 złotych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że może ich również ukarać sanepid. Taka kara wyniesie już nawet do 30 tysięcy złotych. Noszenie maseczek obowiązuje nas w każdym miejscu, gdzie nie ma możliwości zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy ludźmi. Wymóg ten obowiązuje także na świeżym powietrzu.

Dzisiaj grzeje: 1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Smutne, chodzi o jego zdrowie

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. Szkodliwy nawyk, któremu praktycznie wszyscy ulegamy. Może prowadzić do poważnych problemów

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przestrzegł właścicieli sklepów, by zwracali większa uwagę na to, czy klienci zasłaniają usta oraz nos. Nikt z nich zapewne nie chciałby mieć zamkniętego sklepu oraz całego personelu zatrzymanego na kwarantannie. Wszyscy powinni dbać wzajemnie o swoje bezpieczeństwo, pamiętając, że mimo luzowania obostrzeń, wciąż obowiązuje nas pandemia i ogromne ryzyko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy mieli nadzieję na inny finał. Niestety, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  2. Justyna Żyła cały czas prowokuje Piotra. Wczoraj była z innym mężczyzną, dzisiaj pokazuje się prawie nago (FOTO)
  3. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ws. noszenia maseczek
  4. Rząd podjął decyzję w ostatniej chwili. Emeryci zdruzgotani
  5. Niestety, już nic nie można zrobić. Potwierdziła się smutna wiadomość dotycząca Michała Szpaka
  6. W głowie się nie mieści. Oficjalnie wprowadzono listę zakazanych piosenek na polskich ślubach
  7. Przygotuj się, za zwykły list słono zapłacisz. Najnowsze informacje nie napawają optymizmem
  8. Próbowała wielu przepisów na ciasto drożdżowe, ale tylko jeden jest hitem. Pochodzi z zeszytu babci
  9. Pilne: Nie żyje Andrzej Bądkowski

Źródło: Fakt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News