Wyjątkowo smutne wieści, liczba nowych przypadków jest ogromna. Zwłaszcza w jednym województwie jest źle

Wyjątkowo smutne wieści, liczba nowych przypadków jest ogromna. Zwłaszcza w jednym województwie jest źle Źródło: Pixabay.com OrnaW

Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne smutne wiadomości, liczba osób zakażonych koronawirusem wciąż rośnie. Szczególnie zła sytuacja panuje w jednym województwie.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o kolejnych przypadkach potwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Właśnie przekazano wyjątkowo smutne wieści, jedno z województw jest w bardzo złej sytuacji. Poinformowano również o kolejnym zgonie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało smutne informacje

Pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Łączna liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-19, w naszym kraju wynosi aktualnie 1638 przypadków. Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych potwierdzonych badaniami zarażeniach. Najwięcej nowych chorych pochodzi z województwa mazowieckiego, jest ich ponad 100. W sumie na Mazowszu potwierdzono do tej pory 421 przypadków zakażeń, w tym 4 osoby zmarły.

- Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. [...] 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego - przekazał resort zdrowia za pomocą mediów społecznościowych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o kolejnym zgonie zakażonego pacjenta

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poinformowano również o kolejnej ofierze śmiertelnej w Polsce. To już 18 zgon spowodowany zakażeniem wirusem SARS-CoV-19. W jednym ze szpitali zmarł 67-letni mężczyzna z Warszawy. Wcześniej potwierdzono zgon 70-letniego pacjenta z Lublina.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące - napisało ministerstwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasia Kowalska przekazała, w jakim stanie jest jej córka. Zdjęcie złamie każde serce
2. Nie żyje prawdziwa legenda. Zmarł uwielbiany dziennikarz, informacje przekazała żona

Na całym świecie liczba zakażonych przekroczyła 650 tysięcy przypadków, a śmierć w wyniku rozwinięcia się choroby poniosło ponad 30 tysięcy osób. Aktualnie pandemia najszybciej rozwija się na terenie Stanów Zjednoczonych, tam liczba zarażonych przekroczyła 115 tysięcy przypadków. Zaraz za nimi znajdują się Włochy, gdzie liczba chorych zbliża się do 100 tysięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. Monika przez przypadek zajrzała do laptopa teściowej. Gdy poznała porażającą prawdę, była wstrząśnięta
  4. Podczas randki chłopak zadał swojej dziewczynie wyjątkowo intymne pytanie. Odpowiedź zwaliła go z nóg, będzie żałował do końca życia
  5. Na ogórkach kiszonych ze sklepu widać biały nalot? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, co oznacza
  6. Skandal, wyrzucili sterty jedzenia kupionego na zapas. Nie wiedzieli jak odświeżyć pieczywo

źródło: Polsat News gisanddata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News