Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Tysiące Polaków zostanie poddanych kontroli

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Tysiące Polaków zostanie poddanych kontroli Źródło: pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie, które zaniepokoiło wielu Polaków. Przedstawiciele resortu są zaniepokojeni tym, co w ostatnich tygodniach dzieje się na terenie kraju. Potwierdzono, że tysiące rodaków zostanie poddanych szczegółowym kontrolom. Wiemy, kogo dotkną nowe rozporządzenia.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało liczne kontrole na terenie całego kraju. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, zdecydował, że konieczne jest podjęcie kroków mających na celu poprawę bezpieczeństwa epidemiologicznego w Polsce. Ostatnio do mediów dociera coraz więcej wiadomości dotyczących pojawienia się nowych ognisk koronawirusa. Ograniczenia, które przywrócono w niektórych rejonach, są preludium tego, co może wydarzyć się w najbliższym czasie.

Ministerstwo Zdrowia będzie przeprowadzać kontrole

Odkąd Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o zniesieniu niektórych obostrzeń związanych z bezpieczeństwem sanitarnym, wielu z Polaków zrezygnowało z środków ochronnych, które chronią przed zakażeniem koronawirusem. Niestety, rodacy zapominają, że pandemia koronawirusa nadal trwa, a ryzyko zarażenia jest bardzo duże. Tendencja ta jest szczególnie widoczna odkąd rozpoczął się sezon weselny. Choć w mediach regularnie pojawiają się informacje o dziesiątkach zachorowań po imprezach, narzeczeni nie rezygnują z zabawy w licznym gronie. Niestety, często owocuje to powstaniem kolejnego ogniska wirusa SARS-CoV-2.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiceminister zdrowia przypomniał, że inspektorzy mają prawo skontrolowania przygotowań do przyjęcia weselnego. Urzędnik może odwiedzić nowożeńców także podczas uroczystości, by sprawdzić, czy limit dotyczący listy gości został respektowany. W razie konieczności, po domach weselnych będą również chodzić funkcjonariusze policji, przynajmniej taki pomysł przedstawił wiceminister zdrowia. Epidemiolodzy podkreślają, że obecnie to właśnie wesela i pogrzeby są najbardziej niebezpieczne. Wynika to z braku przygotowania oraz z bezmyślności. 

Dzisiaj grzeje: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Fatalna informacja dla wielu rodziców. Od dzisiaj stracą duże pieniądze

3. Zapadła pila decyzja. Powrót obostrzeń w jednym z regionów Polski

- Z jednej strony często to jest nieodpowiedzialność organizatorów, z drugiej gości, osób, które jadą na przyjęcie, choć nie powinny. Zdarzają się takie przypadki, że na wesele jedzie osoba, która jest w trakcie diagnozowania, bo miała kontakt z zakażonym koronawirusem i taka osoba nie ma prawa się tam znaleźć, a przyjeżdża. To jest skrajnie nieodpowiedzialne - ocenił wirusolog, profesor Włodzimierz Gut.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że liczba chorych w naszym kraju przekroczyła 43 402 osoby. Poinformowano także o 337 nowych zakażeniach i śmierci pięciu osób. Wiceminister zdrowia nie podał jasnej deklaracji dotyczącej tego, że kontrolowaniem wesel zajmie się Główny Inspektorat Sanitarny. Być może wystarczające okażą się ewentualne kontrole przeprowadzane przez policjantów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niesłychane, kolejna radosna nowina u Małgorzaty Rozenek. Gratulacje
  2. Adam Małysz czuje się skrzywdzony przez kibiców. Szczera wypowiedź mistrza
  3. Przez koronawirusa Małysz zniknął z mediów. Ujawniono powód, bardzo przykre
  4. Dopiero teraz ujawniono ostatnie życzenie Pawła Królikowskiego. Bliscy nie mogli powstrzymać łez
  5. Kobieta odwiedzała grób bliskich, gdy usłyszała przerażające dźwięki. Chwilę później ziemia zaczęła się ruszać pod jej stopami
  6. Najgorsza wiadomość tuż po weekendzie. Nie żyje 17 osób, nie mieli żadnych szans
  7. Biedronka tnie ceny, klienci już przecierają oczy ze zdziwienia. 2,39 zł za jeden z ulubionych produktów
  8. Magda na emeryturze prawie nie kupuje jedzenia, a czuje się o 10 lat młodsza. Wszystko za sprawą 1. rzeczy
  9. „Żona już dawno się zapuściła. Zdradzam ją i dobrze mi z tym, sama jest sobie winna”

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News