Ministerstwo Zdrowia wydało ważne oświadczenie, dotyczy wszystkich Polaków. Tym razem nie chodzi o koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia wydało ważne oświadczenie, dotyczy wszystkich Polaków. Tym razem nie chodzi o koronawirusa Źródło: unsplash.com Adrian Swancar

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o wydaniu ważnego oświadczenia, które dotyczy wszystkich Polaków. Tym razem nie chodzi o koronawirusa, ale sprawa jest równie istotna. Poważnie ucierpieć może zdrowie wiele osób.

Ministerstwo Zdrowia regularnie zamieszcza na swoim oficjalnym Twitterze komunikaty skierowane do całego społeczeństwa. Od kilku miesięcy w głównej mierze dotyczą one panującej w naszym kraju epidemii, ale jednocześnie MZ stara się nie zaniedbywać pozostałych kwestii. Ostatnio wydano bardzo ważne oświadczenie dotyczące towarzyszącego nam wciąż problemu. 

Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie. Nie chodzi o koronawirusa 

W czwartek popołudniu na oficjalnym Twitterze MZ pojawiły się ważne informacje, dotyczące palenia papierosów. Ze zgromadzonych danych wynika, że jest to problem, z którym boryka się co czwarty dorosły. Choć na każdym opakowaniu znajduje się informacja o szkodliwości tytoniu, wiele osób wciąż lekceważy własne zdrowie, ale też zdrowie innych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Warto zaznaczyć, że papierosy szkodzą również tzw. biernym palaczom, czyli osobom, które znajdują się w zasięgu wydmuchiwanego przez palacza dymu. Dlatego tak ważne jest, by w szczególności nie palić w obecności dzieci. Ministerstwo Zdrowia, za pośrednictwem swojego oświadczenia, zaprasza Polaków do dołączenia do grupy wolnej od nałogu tytoniowego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nikt się nie mógł spodziewać. Od 1 lipca w 19 gminach zostaną przywrócone restrykcje, porażające informacje obiegły media w Portugalii

2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Należy również wspomnieć, że nałóg może prowadzić do rozwoju raka płuc oraz skracać życie. Obniża też odporność organizmu, co w dobie wirusa, który atakuje płuca, jest niezwykle istotne. Nałogowi palacze mogą bowiem ciężej przechodzić zarażenie COVID-19. Oświadczenie Ministerstwa Zdrowia nie powinno być lekceważone - chodzi bowiem nie tylko o zdrowie, ale i życie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  3. Niewyobrażalny dramat na południu kraju. Nie miał żadnych szans, na miejscu dramatyczna akcja służb
  4. Wśród ust schowana jest szminka. Niepozorna zagadka doprowadza internautów do szału, tylko garstka umie ją znaleźć
  5. Klamka zapadła. Przed wakacjami "Dzień dobry TVN" zniknie z anteny
  6. Adam Małysz zamieścił niepokojący wpis, czuje się gorzej? „Nie mogę się załamywać”

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News