Ministerstwo Zdrowia statystyki
Flickr Kancelaria Premiera
Mateusz Sidorek - 26 Maja 2020

MZ podaje zaniżone statystyki zakażeń? Ekspert nie ma wątpliwości, wyliczenia wywołują ciarki na plecach

Chociaż Ministerstwo Zdrowia z Łukaszem Szumowskim na czele ostatnimi czasy wypowiada się na temat pandemii koronawirusa w coraz bardziej optymistycznym tonie, nie wszyscy się z tym zgadzają. Ceniony ekspert, profesor Simon, przyznał, że nie wierzy w statystyki przekazywane przez ministerstwo. Jego zdaniem w naszym kraju jest o wiele więcej osób zarażonych, jak i ofiar śmiertelnych.

Jeszcze niedawno Ministerstwo Zdrowia przyznało podczas jednej z konferencji, w której udział wziął Łukasz Szumowski, że gdyby nie ogniska zakażeń na Śląsku, sytuacja w Polsce byłaby bardzo dobra. Stopniowo rząd wprowadza kolejne złagodzenia i znosi restrykcyjne zakazy. Rozluźnienie można zaobserwować również wśród społeczeństwa. Jednak nie wszyscy eksperci są takimi optymistami.

Krzysztof Krawczyk podzielił się ważnymi słowamiKrzysztof Krawczyk w końcu przerwał milczenie. Jego wyznanie wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Ze statystyk publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że obecnie liczba zarażonych osób w naszym kraju przekroczyła 22 tysiące. Wielu może być zatem zaskoczonych słowami profesora Simona. Szef oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu nie podziela optymizmu Łukasza Szumowskiego i apeluje o zachowanie środków bezpieczeństwa.

Ministerstwo Zdrowia nie jest wiarygodne dla prof. Simona

Według Radia Zet profesor Simon nie zgadza się ze statystykami podawanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Szef oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu uważa, że zarażonych może być nawet 4-5 razy więcej. To znaczyłoby, że w naszym kraju ponad milion osób zaraziło się koronawirusem. Swoją opinię profesor Simon argumentuje danymi z innych państw.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małgorzata Rozenek podzieliła się wzruszającymi słowamiCała prawda wyszła na jaw. Rozenek i Lewandowska nie mogły powstrzymać łez, nikt wcześniej nie wiedziałCzytaj dalej

- To wynika z prostych danych, które podały kraje, gdzie się wcześniej zaczęła epidemia. Dotyczyło to Chińczyków, dotyczyło to Tajwanu, dotyczyło to Tajlandii i szeregu innych krajów, gdzie taka była statystyka i robiono masowe badania epidemiologiczne - słowa eksperta cytuje Radio Zet. - Jesteśmy dalej w centrum epidemii - zaznaczył i dodał, że "absurdem" jest twierdzenie, że "mamy już wszystko za sobą".

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd szykuje nową opłatę, nikogo nie ominie. Wielu będzie załamanych

2. Niestety, media obiegła przykra wiadomość o ”Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor ma powód do smutku

Chociaż Ministerstwo Zdrowia wspomniało już nawet o zniesieniu nakazu zakrywania nosa i ust na ulicy czy w parkach, część ekspertów uważa, że jest jeszcze za wcześnie na powrót do normalności. Radio Zet przypomniało również teorię innego eksperta, doktora Pawła Grzesiowskiego. Jego zdaniem w naszym kraju na COVID-19 mogło umrzeć już nawet około 3 tysięcy osób. Niedawno pisaliśmy również o przewidywaniach dotyczących wesel.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus wykryty w przedszkolu. 15 osób wraz z rodzinami poddane kwarantannie
  2. Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Znamy zwycięzcę niemieckiego klasyku, co za mecz
  3. Rodzina umieściła na nagrobku bliskich skandaliczny napis. Nie mieści się w głowie, jak mogli
  4. Samotna mama przygarnia porzucone dziecko. Niedługo potem na jaw wychodzi niebywała prawda
  5. Jolanta Kwaśniewska po latach ujawniła okropną prawdę. Polacy nie mieli pojęcia, co przeżywała
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Niewiarygodne jak jej syn został potraktowany w szkoleMama niespodziewanie odwiedziła syna w szkole. Zobaczyła, co mu zrobił nauczyciel i natychmiast wyciągnęła telefonCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News