Właśnie padł dzienny rekord. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wiadomości dotyczące ozdrowieńców w Polsce

Właśnie padł dzienny rekord. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wiadomości dotyczące ozdrowieńców w  Polsce Źródło: pikio

Ministerstwo Zdrowia nie zawsze przekazuje zbyt dobre wiadomości w czasie epidemii, jednak tym razem jest się z czego cieszyć. Dowiedzieliśmy się, że liczba ozdrowieńców przekroczyła ważną granicę, a także padł dzienny rekord.

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś nie tylko raport o kolejnych zachorowaniach, ale wiele osób zdziwiło się, kiedy zobaczyło informacje o liczbie ozdrowieńców. Takich liczb nie widzieliśmy od początku trwania epidemii.

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kilkuset ozdrowieńcach

Z danych przekazanych dziś przez Ministerstwo Zdrowia dowiedzieliśmy się, że liczba osób uznanych za wyzdrowiałe przekroczyła zadowalające 10 tysięcy - aktualnie w Polsce 10 020 osób pokonało COVID-19. Padł też dzienny rekord: w ciągu minionej doby do zdrowia powróciły 744 osoby.

Liczby są zaskakujące, ponieważ do tej pory osób wyzdrowiałych w ciągu 24 godzin nie było więcej niż 400. Według statystyk najwięcej wyleczonych przybyło 6 maja - 374 osoby. Jak widać, to dwa razy mniej ozdrowieńców niż wskazują na to dzisiejsze dane. Dla porównania, wczoraj poinformowano o jedynie 82 osobach, które pokonały koronawirusa. To z kolei najniższy wynik od 19 kwietnia.

Sytuacja na Śląsku nadal się nie poprawia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiejszy raport oprócz informacji o ozdrowieńcach, osobach hospitalizowanych i tych w kwarantannie traktował też o kolejnych zachorowaniach. Niestety, ponownie zanotowano duży wzrost na Śląsku, gdzie sytuacja od dłuższego czasu się nie poprawia. Na 236 dzisiejszych zachorowań aż 187 dotyczy południowego regionu Polski. Łącznie wiemy o 21 867 zachorowaniach oraz 1 013 zgonach (stan na 26 maja 12:00). Warto też zauważyć, że liczba aktualnie chorujących wynosi 10 834.

Dzisiaj grzeje: 1. Kaczyński oficjalnie o wyborach prezydenckich. Nie ma wątpliwości
2. Jarosław Kret przekazał radosną nowinę. Jego życie nieprawdopodobnie się zmieniło

W dalszym ciągu najwięcej chorych przybywa w trzech województwach: śląskim (7327 zarażonych, 192 zgony, 1429 wyzdrowiało), mazowieckim (3283 zarażonych, 253 zgony, 1595 wyzdrowiało) oraz dolnośląskim (2465 zarażonych, 98 zgonów, 1139 wyzdrowiałych). Najmniejszy przyrost nadal w lubuskim (108 zarażonych, 85 wyzdrowiałych) i warmińsko-mazurskim (179 zarażonych, 1 zgon, 142 wyzdrowiałych).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus wykryty w przedszkolu. 15 osób wraz z rodzinami poddane kwarantannie
  2. Już dziś wraca piłka nożna w Polsce. Gdzie obejrzeć pierwszy mecz? [TRANSMISJA W TV]
  3. Niepokojące wieści o Robercie Górskim. Fani drżą z obaw o Kabaret Moralnego Niepokoju
  4. Polski lekarz pokazał, jak zrobić sobie w domu test na koronawirusa. Kroki są bardzo proste
  5. Tragedia na wschodzie Polski. Nie żyje 5-miesięczne dziecko
  6. Pod żadnym pozorem przenigdy nie myj truskawek przed schowaniem do lodówki. Polacy masowo popełniają ogromny błąd

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News