Coraz więcej zachorowań i kolejna ofiara śmiertelna. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat

Coraz więcej zachorowań i kolejna ofiara śmiertelna. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat Źródło: pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia właśnie zaktualizowało bilans zachorowań na koronawirusa i wydało komunikat. Aż ciężko uwierzyć, w jak porażającym tempie przybywa chorych.

Ministerstwo Zdrowia, co należy podkreślić, to jedno z niewielu rzetelnych źródeł informacji o COVID-19. Warto zatem pamiętać, że wszelkie doniesienia, podawane przez przypadkowe portale, jeżeli nie zostały potwierdzone przez rząd, mogą być doniesieniami fałszywymi. Ministerstwo kilkakrotnie w ciągu dnia, co kilka godzin, aktualizuje informacje o epidemii wirusa, publikując je swoim Twitterze. Niestety, dotychczas na próżno było tam szukać pokrzepiających wieści. Tym razem nie jest inaczej. 

Ministerstwo Zdrowia podało nocny bilans zachorowań na COVID-19. W jednej części Polski chorych przybywa najwięcej 

Zaledwie chwilę temu na profilu Ministerstwa Zdrowia pojawił się komunikat. za pośrednictwem którego przekazano nocny bilans zachorowań na koronawirusa. Przypominamy, że w środę wieczorem, po wielu aktualizacjach smutnych doniesień, liczba chorych wynosiła 1051 osób oraz 14 ofiar śmiertelnych. Wczorajszy dzień był przełomowym dla Polaków, bowiem przekroczona została liczba 1000. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane. Na chwilę obecną zarażonych koronawirusem w Polsce jest już 1085, z kolei liczba ofiar śmiertelnych wynosi 15.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ponadto, z przekazywanych danych wynika, że coraz więcej zarażonych przybywa w województwie lubuskim. Nie wiadomo jednak, co miało na to znaczący wpływ. Mieszkańcy są zaniepokojeni tak porażającym tempem wzrostu zachorowań. Przypominamy, że na początku tego tygodnia rząd zadecydował o zaostrzeniu zasad domowej kwarantanny, wprowadzając kary za nie uzasadnione wyjścia z domu, które teraz mamy ograniczyć do absolutnego minimum.

- Mamy 34 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia. 

Koronawirus w Polsce. Kolejny zgon spowodowany przez wirusa

Poinformowano również o kolejnej ofierze śmiertelnej.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące - podało Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo wydało także specjalny komunikat informując, że w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni mężczyzna, jednak jak podkreślono, bezpośrednią przyczyną zgonu nie był koronawirus, co oznacza, że pacjent nie zostaje włączony do statystyk ofiar COVID-19. 

Dzisiaj grzeje: 1. Błąd w informacjach Ministerstwa Zdrowia. Właśnie podano faktyczną liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce

2. Wszyscy się w niej kochali. Dziś ciężko uwierzyć, że to ona, operacje plastyczne zniszczyły jej twarz

- Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy dalej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jakie maseczki są w stanie ochronić nas przed koronawirusem? Ekspert wyjaśnia
  2. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  3. Lekarze apelują, aby podczas epidemii nie jeść konkretnych produktów. Drastycznie obniżają odporność
  4. Przypadek chorej na koronawirusa 10-latki zadziwił lekarzy. Miała nietypowe objawy, z jej ciałem działy się dziwne rzeczy
  5. Szczere słowa matki Anny Przybylskiej o nowej partnerce Bieniuka. Mało kto zdecydowałby się na podobną wypowiedź
  6. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News