Ministerstwo Zdrowia potwierdza, spełnia się najgorszy plan. Niestety, chodzi o 2. falę koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia potwierdza, spełnia się najgorszy plan. Niestety, chodzi o 2. falę koronawirusa Źródło: Pixabay.com taiscaptures

Ministerstwo Zdrowia potwierdza, szykuje się na najgorszy scenariusz. Wiceminister Zdrowia ujawnił rządowe plany podczas niedawnego wywiadu, sytuacja jest bardzo niepokojąca.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje sytuację, związaną z rozwojem pandemii koronawirusa w naszym kraju. Wiceminister Waldemar Kraska potwierdził najgorsze przewidywania, wiadomości są bardzo niepokojące. Spełnia się czarny scenariusz.

Ministerstwo Zdrowia potwierdza niepokojące informacje

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska pojawił się jako gość na antenie Radia Maryja. Polityk potwierdził niepokojące doniesienia o drugiej fali zakażeń koronawirusem, która zapowiadana była na jesień. Według wiceministra zdrowia, istnieje duża szansa na to, że ten scenariusz się spełni.

– My też o tym myślimy w Polsce, też się do tego przygotowujemy. Mamy powołany specjalny zespół do opracowania strategii na drugą falę. Rzeczywiście jesień może być okresem, kiedy niestety pojawi się wzrost zachorowań na koronawirusa. Zespół będzie zajmował się pozyskiwaniem informacji od innych krajów europejskich, w jaki sposób zwalczają epidemię – przekazał Waldemar Kraska w audycji "Aktualności dnia".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia spodziewa się jesienią drugiej fali koronawirusa

Waldemar Kraska przekazał również, że rząd szykuje również strategię dotycząca testowania. Liczba przeprowadzanych testów na koronawirusa ma znacząco wzrosnąć.

– To będzie bardzo ważne, bo chcemy, aby testów było jak najwięcej, by były szeroko dostępne – podkreślił Wiceminister Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę

2. Czarna wizja zaczyna się spełniać? Pojawił się najważniejszy apel prof. Guta do wszystkich

3. Żal, że nie ma go już z nami. Prawda o przyczynie śmierci Pawła Królikowskiego jest bardzo przygnębiająca

Słowa zastępcy Łukasza Szumowskiego są niepokojące, już jesienią może zacząć spełniać się najgorszy przewidywany scenariusz. Jak zapowiedział jednak niedawno premier Morawiecki, Polska nie szykuje się do kolejnego lockdownu kraju. Według szefa rządu, Polacy nauczyli się żyć w pandemii.

– Mniej obawiają się także ewentualnych zasad obowiązujących w przypadku nasilenia się pandemii, bo poznali te zasady. Dzięki temu myślę, że Polacy dzisiaj łatwiej ewentualną drugą falę zakomodują – mówił Mateusz Morawiecki w programie "Gość Wydarzeń" stacji Polsat News.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przekazano pilną wiadomość. Wszystko zacznie się już w niedzielę
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły
  3. Była dla Kaczyńskiego wszystkim, skończyło się tragicznie. Odsłaniamy całą prawdę
  4. Dzisiaj zmarło 9 Polek i Polaków. Wiemy kim byli i skąd pochodzili
  5. Dorota Wellman ma nieuleczalną chorobę. Nic nie da się zrobić
  6. Widzowie TVP pogrążeni w żałobie, wielka rozpacz. Gwiazda przegrała ze śmiertelną chorobą
  7. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  8. Córka Natalii Kukulskiej jest wykapaną Anną Jantar. Mama gotuje jej dania wywołujące wielkie emocje
  9. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News