MZ i GIS pilnie apelują do wszystkich Polaków. Każdy musi się dostosować

MZ i GIS pilnie apelują do wszystkich Polaków. Każdy musi się dostosować Źródło: TVP Info

Ministerstwo Zdrowia wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym postanowiło zaapelować do wszystkich Polaków. Już za kilka dni będą musieli szczególnie na siebie uważać. Nie ma przebacz - każdy musi się dostosować, chodzi o bezpieczeństwo całego społeczeństwa.

Ministerstwo Zdrowia przekazało kilkanaście ważnych wytycznych, które obowiązują wszystkich Polaków. Nie ma wyjątków, trzeba będzie ich przestrzegać. Warto wiedzieć, czego dotyczą.

Zostały wydane specjalne wytyczne, rozwiewamy wszelkie wątpliwości

Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny 25 czerwca przekazali Polskiej Agencji Prasowej wytyczne konieczne podczas nadchodzących wyborów prezydenckich. Wiadomo, o jakie środki bezpieczeństwa należy zadbać w lokalach wyborczych. Ministerstwo Zdrowia oczywiście nie ustaje w  przypominaniu, że należy zachować 2 m dystansu od drugiej osoby, a usta i nos mieć zakryte maseczką, szalem, częścią odzieży lub przyłbicą.

Oczywiście osoby, które mają problemy z oddychaniem oraz osoby niepełnosprawne, które nie są w stanie maseczki ani założyć, ani ściągnąć, mogą wybrać się do lokalu na głosowanie z odkrytym nosem i ustami. Nie potrzeba okazywać komisji żadnego zaświadczenia. Ministerstwo Zdrowia w oficjalnej informacji przekazało także, że każdy wchodzący do lokalu wyborczego będzie zobowiązany zdezynfekować ręce. Każdy lokal będzie wietrzony co najmniej raz na godzinę, by zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo głosujących oraz komisji. Ministerstwo Zdrowia uczula każdego wyborcę, aby zadbał o swoje bezpieczeństwo, ponieważ jednocześnie dba o pozostałych.

Ministerstwo Zdrowia przypomina o obowiązkowej dezynfekcji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W przekazanych wytycznych można przeczytać, że komisja może wytypować jedną osobę, która będzie pilnowała zawartości dozownika, a także przypominała o konieczności dezynfekcji. Kolejne wytyczne wskazują na to, że komisja może ale nie musi zapewnić płyn do dezynfekcji długopisów oraz miejsca wrzutu kart do urny. Wyborca oczywiście może przynieść ze sobą własny długopis. Aby przepisów stało się za dość, Ministerstwo Zdrowia informuje, że na wybory można przyjść w jednorazowych rękawiczkach, które należy założyć tuż przed wejściem do lokalu, a zdjąć po wyjściu z budynku. Komisje nie są zobowiązane do zapewnienia rękawiczek.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd podjął radykalne kroki. Od 1 lipca wielu Polaków czeka ogromna podwyżka cen, nawet 800%
2. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Poza tym w lokalu wyborczym może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż jedna osoba na 4m², z wyłączeniem m.in. członków obwodowej komisji wyborczej. W kolejnych punktach można przeczytać, że drzwi do budynku powinny pozostać otwarte, a jeśli jest to niemożliwe, podczas trwania głosowania (od 7:00 do 21:00) trzeba co najmniej 6 razy je zdezynfekować, najlepiej co godzinę. Komisja w tym roku nie zasiądzie też do stołu przykrytego suknem. Podczas składania podpisu należy uważać na dotykanie mebli i niepotrzebnie się o nie nie opierać i nie ocierać. Wszystko dla bezpieczeństwa głosujących.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Beagle podszedł do dziecka siedzącego na kanapie. Matka zobaczyła, co się dzieje i złapała za telefon
  2. Mężczyzna spadł z drabiny i zemdlał. Jego pies zrobił niesamowitą rzecz, ratownicy nie mogli uwierzyć
  3. Niestety, w piątek znów będzie niebezpiecznie. Żółte alerty dla 9 województw
  4. Jej filmy były niezwykle popularne. Niestety, 16-latka została znaleziona martwa w domu
  5. W lesie trafili na porzuconą budowlę. W środku znaleźli tajemnicze pudełko, jego zawartość zwaliła ich z nóg
  6. Krzysztof Jackowski wyjawił, co wydarzy się w Polsce za kilka miesięcy. Przepowiednia jasnowidza poraża, wielu będzie zawiedzionych

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News