Błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawdziwą liczbę

Błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawdziwą liczbę Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało najnowsze informacje dotyczące liczby potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Wcześniej podano błędne dane.

Ministerstwo Zdrowia przyznało, że podało wcześniej błędne wiadomości ws. pandemii koronawirusa. Resort zdrowia poinformował o wprowadzeniu poprawek w statystykach dotyczące liczby potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie Polski.

Ministerstwo Zdrowia podało poprawione informacje

Resort Zdrowia opublikował właśnie codzienny raport dotyczący liczby potwierdzonych na terenie naszego kraju zakażeń koronawirusem. Wciąż najwięcej nowych chorych pojawia się w województwie śląskim, gdzie od kilkunastu dni trwa walka o wyciszenie ognisk zakażeń, które pojawiły się w kilku kopaniach.

- Mamy 148 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1). [...] Liczba zakażonych koronawirusem: 21 440/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało Ministerstwo Zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło otrzymanie błędnych danych z Poznania

Jednocześnie poinformowano o błędnych statystykach, które Ministerstwo Zdrowia opublikowało wcześniej. W wyniku zdublowania się danych przekazanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, do statystyk dodano błędnie aż 34 osoby. W związku z tym zostały one odjęte z oficjalnego rejestru.

- Ze względu na 34 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE Poznań - odejmujemy je z wykazu woj. wielkopolskiego - przekazało ministerstwo.

Dzisiaj grzeje:
1. Z ostatniej chwili: Media dotarły do tajnych planów rządu. Koniec obowiązku noszenia maseczek, ale nie wszędzie

2. Koronawirus w polskim przedszkolu. Dzieci trafiły na kwarantannę, placówkę zamknięto

Ministerstwo przekazało również zaskakującą informacje o braku nowych zgonów z powodu choroby Covid-19. To bardzo optymistyczne wiadomości, ponieważ Polska zbliża się już do granicy 1000 zmarłych i do tej pory codziennie przybywało nowych ofiar.

- Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19 - przekazał resort zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy raka piersi. Ich rozpoznanie może uratować życie
  2. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  3. UKOiK ostrzega Polaków przed owocami i warzywami z Biedronki. Klienci powinni uważać
  4. Wydało się, o czym Tadeusz Rydzyk rozmawiał w zakrystii z biskupem. Ręce opadają
  5. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Porażające dane, natychmiastowa akcja służb
  6. Czy można jeść truskawki, poziomki lub agrest prosto z krzaka? Porażająca historia Dominiki obrazuje co może się stać

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News