Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją

Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia przekazało Polakom kolejne niepokojące informacje. Liczba zakażonych pacjentów w Polsce rośnie w zatrważającym tempie.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje Polaków o liczbie zakażonych pacjentów na terenie naszego kraju, dzisiaj przekroczona została niepokojąca granica 1000 przypadków. Liczba zarażonych osób rośnie w zatrważającym tempie, pandemia zbiera coraz większe żniwo.

Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne informacje

Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia codziennie pojawiają się nowe informacje o kolejnych potwierdzonych badaniami zakażeniach na terenie naszego kraju. Dzisiaj resort zdrowia przekazał niezwykle niepokojące wieści, liczba zarażonych pacjentów przekroczyła 1000 osób.

- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze.

To spory wzrost liczby zakażeń w porównaniu do poprzednich dni. W zeszłym tygodniu największy wzrost zanotowano w sobotę 21 marca, Ministerstwo potwierdziło wtedy 111 nowych przypadków. Dzisiaj ogłoszono już 150 zakażeń. To ogromny wzrost, a według prognoz szefa resortu zdrowia, będzie jeszcze gorzej.

- Nadal uważam, że na koniec tego tygodnia możemy mieć parę tysięcy zarażeń. Tak to wygląda gdzie indziej - przewiduje minister zdrowia Łukasz Szumowski.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce liczba zakażonych przekroczyła 1000 osób

Od początku tygodnia codzienna liczba przybywających zakażonych utrzymuje się powyżej 100 osób. Wcześniej tak szybkich wzrostów nie rejestrowano na terenie naszego kraju. Rośnie też liczba zgonów, dzisiaj potwierdzono kolejny przypadek śmierci, spowodowany przez koronawirusa. 14 ofiarą wirusa SARS-CoV-19 został 80-letni pacjent szpitala w Skarżysku-Kamiennej, mężczyzna miał choroby współtowarzyszące.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstrząsająca relacja pani Marty z kwarantanny. Jej słowa mocno niepokoją

2. Wszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMS-a. Znamy jego treść

Na całym świecie liczba chorych przekroczyła już 458 tysięcy osób i wciąż dynamicznie rośnie. Pandemia najszybciej rozwija się we Włoszech i Stanach Zjednoczonych, oba kraje zanotowały już ponad 50 tysięcy zarażonych. Śmierć w wyniku choroby poniosło łącznie ponad 20 tysięcy pacjentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc
  4. Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją
  5. Grozi nam epidemia hantawirusa? Naukowcy uspokajają
  6. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News