Kolejny wzrost zachorowań. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa

Kolejny wzrost zachorowań. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia właśnie przedstawiło pierwszy tego dnia, poranny raport dotyczący kolejnych zachorowań na koronawirusa. Liczba zakażonych nieprzerwanie rośnie, czy dziś również czeka nas podobnie wysoki wzrost jak w poprzednich dniach?

Ministerstwo Zdrowia podało najświeższe dane związane z nowymi zachorowaniami na COVID-19. To dziś pierwszy z kilku wpisów, które na bieżąco publikowane są na Twitterze ministerstwa.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe, zdiagnozowane przypadki zakażenia

23 marca był najgorszym dniem, jeśli chodzi o wzrost zakażeń. Przybyło aż 116 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, podobnie wysoki wzrost mogliśmy zaobserwować 21 marca - 111 przypadków. Na tę chwilę mamy 749 zakażonych, w tym 8 ofiar koronawirusa - zmarł 83-letni pacjent ze Szczyrku hospitalizowany w Tychach. Ministerstwo Zdrowia już podało pierwsze informacje o przypadkach na dzień 24 marca.

- Mamy 17 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 766/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - dowiadujemy się na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

W tym tygodniu możemy przekroczyć pierwszy 1000 zachorowań

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, przewidywał, że początek trwającego tygodnia może być najgorszy i spodziewa się w ciągu najbliższych kilku dni 1000 przypadków. Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza nawet kilkunastu tysięcy. Według prognoz spółki ExMetrix, która zajmuje się prognozowaniem sytuacji gospodarczej i społecznej przewiduje, że zachoruje ok. 9 tysięcy osób, a dziennie będziemy dowiadywać się nawet o 400 przypadkach. Od 28 marca do 8 kwietnia prognozuje się najwyższy wzrost zachorowań, a epidemia zacznie się wyciszać dopiero od połowy kwietnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii
2. Ogromne zmiany dla seniorów. Biedronka wprowadziła dla niech specjalną zmianę, inni sieci zrobią to samo?

W dalszym ciągu najwięcej zachorowań występuje na terenie trzech województw: mazowieckiego - 175 przypadków, łódzkiego - 111 i dolnośląskiego - 101. Najmniej zachorowań odnotowano na Podlasiu - zaledwie 7 przypadków i w świętokrzyskim - 8 zachorowań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  3. Dziecko nie zaśnie bez pomocy dwóch ogromnych husky. Nagranie zwala z nóg, internauci oglądają je na okrągło
  4. Matka Teresa miała proroctwo dla Szumowskiego i jego żony. Tuż po wygłoszeniu jego słów umarła
  5. Była żona Wiśniewskiego przeżyła prawdziwy dramat. Teraz wyjawiła, co dzieje się z jej synem
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News