Nagły komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość zelektryzowała miliony osób

Nagły komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość zelektryzowała miliony osób Źródło: Wikimedia/Kancelaria Premiera

Ministerstwo Zdrowia wydało niespodziewany komunikat, nagła wiadomość zaskoczyła miliony osób. Nikt się nie spodziewał takich informacji. Wiadomość ma związek z sytuacją epidemiczną w kraju oraz liczbą zakażeń. Niespodziewane doniesienia rzecznika Ministerstwa Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia wydało niespodziewany komunikat podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Pojawiły się dobre wieści na temat ozdrowieńców. Nikt nie spodziewał się takiej wiadomości. Dzisiejsza liczba osób, które wyzdrowiały, przewyższa liczbę tych, które zostały zdiagnozowane jako zakażone. To niesamowita wiadomość rzecznika resortu zdrowia, Wojciecha Andrusiewicza. 

Ministerstwo Zdrowia wydało niespodziewany komunikat

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, w dzisiejszej konferencji prasowej przekazał pozytywne wieści na temat ozdrowieńców. W ciągu ostatniej dobry odnotowano aż niemal 500 osób, które wyzdrowiały. Nowych zakażonych zdiagnozowano 300, co oznacza, że liczba ozdrowieńców przewyższa nowe odnotowane zakażenia w Polsce. Ministerstwo kończy również notowanie w statystykach drugiej tury badań przesiewowych w kopalniach.

- Więcej raportów z drugiej tury testowania już nie będzie, więc tych wyników z kopalń w najbliższych dniach nie będziemy obserwować. One nie będą już rzutować na wyniki z całej Polski i wyniki ze Śląska - zaznaczył Andrusiewicz, mówiąc o kopalniach Jastrzębie-Bzie, Budryk oraz Borynia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rzecznik resortu zdrowia wyznał, że na 6.300 zakażonych górników od momentu, kiedy na Śląsku zanotowano pierwszy przypadek, aż 3.136 wyzdrowiało - to niemal połowa. Dodał również, że to już czwarty dzień, kiedy w kraju odnotowywana jest duża liczba osób, które wyzdrowiały. 

- 497 przypadków to są osoby zdrowe, więc kolejny dzień mamy blisko 500 osób, które ostatniej doby wyzdrowiały na 300 osób, które zachorowały. Więcej, w ostatnich dniach liczba ozdrowieńców przekracza liczbę osób, które cały czas chorują - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja Waldusia z "Kiepskich" jest coraz gorsza. Trwa heroiczna walka z czasem

2. Gra, którą może przepisać lekarz. Nowy lek dla dzieci z ADHD

Andrusiewicz podał również informację o tym, że małe ogniska zakażeń wciąż są notowane w województwie mazowieckim oraz łódzkim. Są one jednak bardzo szybko opanowywane przez służby sanitarno-epidemiologiczne. Zwrócił uwagę, że od razu po wykryciu jakiegokolwiek przypadku, wszyscy zostają poddani kwarantannie, co znacznie ogranicza liczbę kolejnych możliwych zakażeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. MZ: sprzedawcy mają nie wpuszczać i wypraszać ze sklepów klientów bez maseczek. Mają wrócić na twarze wszystkich robiących zakupy
  2. Półnaga gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  3. Kinga przeczytała zaproszenie na ślub i oniemiała. Poczuła się dotkliwie upokorzona
  4. Nieludzkie, porwał 2 nastolatków i zmusił ich do przerażających czynów. Szczegóły przyprawiają o ciarki
  5. W studni znaleziono noworodka. Na jaw wyszła prawda o matce dziecka, mieszkańcy przeżyli wstrząs
  6. Novak Djokovic ma koronawirusa. Gwiazda światowego tenisa potwierdziła najgorsze informacje

Źródło: Jastrzab Post

  

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News