Lawinowy wzrost zakażeń w Polsce. Epidemia koronawirusa przyspiesza

Lawinowy wzrost zakażeń w Polsce. Epidemia koronawirusa przyspiesza Źródło: pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało właśnie bilans osób zarażonych kornawirusem w Polsce. Epidemia wirusa w kraju wciąż przyspiesza.

Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie kolejne informacje odnośnie do liczby osób zarażonych w kraju. Okazuje się, że epidemia koronawirusa w Polsce wciąż przybiera na sile. Pojawiły się nowe przypadki w kilku polskich miastach. 

Koronawirus w kraju. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje, jaka jest sytuacja

Od kiedy w Polsce pojawił się pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia nieustannie przekazuje, jak obecnie wygląda bilans zachorowań w kraju. Z wiadomości, które napływają, wiadomo, że epidemia w kraju rozwija się z godziny na godzinę, wciąż pojawiają się nowe przypadki osób, u których został wykryty koronawirus. 

Zgodnie z zaleceniami Polacy powinni przestrzegać zaleceń, które wydawane są przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dziś pojawiła się nowe rozporządzenie GIS zgodnie, z którym pacjenci w stanie zagrożenia życia i z niewydolnością oddechową od razu będą traktowane, jako osoby zarażone covid-2019. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia przekazuje najnowszy bilans dla Polski 

Właśnie pojawiła się kolejna wiadomość, która aktualizuje bilans osób zarażonych kronawirusem w Polsce. Zgodnie z danymi, które przekazało Ministerstwo Zdrowia w Polsce chorych jest już 57 osób więcej. 

- Mamy 57 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).- przekazało Ministerstwo Zdrowia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Przypominamy, że w południe pojawiła się wiadomość, że podczas ostatniej doby w kraju zostało przeprowadzone 2,5 tysiąca testów na koronawirusa. Zgodnie ze słowami Ministra Zdrowia liczba osób zarażonych koronawirusem będzie rosła, a już niedługo w kraju powinno być 1000 przypadków, w których test pokazał pozytywny wynik. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Pierwsze Komunie Święte odwołane na czas nieokreślony. Wiele rodzin będzie miało poważne problemy
  5. Pielęgniarka zdradziła prawdę o sytuacji w polskich szpitalach. Łzy same cisną się do oczu, ale najgorsze wydarzyło się później
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News