Ministerstwo Zdrowia pilny apel
pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 22 Października 2020

Pilny apel Ministerstwa Zdrowia, właśnie wydano komunikat. Dotyczy wszystkich Polaków

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w mediach społecznościowych bardzo ważny komunikat. Jest on jednocześnie pilnym apelem skierowanym do wszystkich Polaków.

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia na swoim profilu na Twitterze przekazuje aktualne informacje dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Regularnie możemy znaleźć tam również różne komunikaty przypominające o tym, jakich rygorów sanitarnych musimy przestrzegać w przestrzeni publicznej i nie tylko. Tym razem pojawił się ważny apel do wszystkich Polaków.

Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećPielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia pilnie apeluje do Polaków

Najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia, który został opublikowany na Twitterze, dotyczy seniorów. To właśnie oni są grupą, na którą rząd zwraca największą uwagę w kontekście walki z epidemią. Należą oni bowiem do ludzi, którzy są najbardziej narażeni na tragiczne powikłania po zakażeniu COVID-19.

- Chroń osoby starsze przed #koronawirus. pomóż w zrobieniu zakupów, zaproponuj wyprowadzenie psa, wykup leki w aptece, odbierz przesyłkę z poczty napisano w komunikacie opublikowanym na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

Pandemia koronawirusa zupełnie zmieniła całe nasze życie. Większość ludzi jest jednak w stanie samodzielnie wykonywać czynności takie jak zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy odebranie przesyłki z poczty, oczywiście zachowując odpowiednie rygory sanitarne. Dla seniorów niestety każde takie wyjście jest ogromnym zagrożeniem dla ich zdrowia oraz życia. Każdy z nas jest jednak w stanie mieć realny wpływ na ich bezpieczeństwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Chcesz pomóc? Skontaktuj się z ośrodkiem pomocy społecznej w Twojej okolicy - napisano w dalszej części komunikatu oraz dołączono link do strony rządowej, gdzie mamy możliwość zgłoszenia się w ramach wolontariatu, by pomóc seniorom, mieszkającym w naszej okolicy. W jaki sposób możemy pomóc?

Po kliknięciu w link, znajdziemy instrukcję, w jaki sposób zgłosić się do pomocy oraz listę województw. Z wykazu województw musimy wybrać to, w którym mieszkamy, po czym na liście adresowej odnaleźć najbliższy nam ośrodek pomocy społecznej.

Następnym krokiem jest telefon do ośrodka oraz zgłoszenie swojej kandydatury do pomocy z informacją o tym, kiedy oraz w jaki sposób możemy pomóc. Można również zgłosić się poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Wówczas dostaniemy informację od pracowników ośrodka o tym, kiedy, komu oraz w jaki sposób możemy pomóc.

Zgłoszenie nie ogranicza się jedynie do pomocy seniorom. Jak czytamy w w komunikacie na stronie, jeśli tylko mamy czas oraz możliwości, możemy pomóc zarówno osobom starszym, np. poprzez zrobienie zakupów, ale również dzieciom, np. ze zrozumieniem lekcji zdalnej.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien zrobić 4 rzeczy

3. Wszystko poszło w programie na żywo. Morawiecki powiedział, co czeka Polaków od soboty

- Możesz też wypełnić formularz i lokalizację, w obszarze której możesz udzielać pomocy osobom potrzebującym. Twoje dane i informacja, kiedy i jak możesz pomóc, trafią do pracowników ośrodka, który skontaktuje się z Tobą w odpowiednim czasie - czytamy na rządowej stronie.

Jeśli chciałbyś wspomóc inicjatywę i zgłosić się do pomocy, kliknij TUTAJ i zgłoś chęć pomocy w ośrodku znajdującym się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. W ten sposób możesz pozwolić na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa i pomóc osobom starszym które należą do grupy najbardziej narażonej na tragiczne skutki po zakażeniu koronawirusem.

 Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia

Źródło: Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ochroniarz znalazł na lotnisku niewielkiego kotka. Piękne, co zrobił
  2. Mariusz Pudzianowski zdradził sekret gwiazdy telewizji. Wszystko przez zdjęcie, tysiące Polaków nie wiedziało (FOTO)
  3. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  4. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  5. Po śmierci Gnatowskiego, Andrzej Grabowski zrobił jedną rzecz. Pożegnanie "Ferdka" z "Boczkiem" wyciska łzy
  6. Internetowi giganci w dobie pandemii. YouTube banuje, Google informuje
  7. Makłowicz dodał do farszu na ruskie pierogi 1 nietypowy składnik. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News