Ministerstwo Zdrowia szykuje powrót znienawidzonego zakazu? Polacy nie będą zadowoleni

Ministerstwo Zdrowia szykuje powrót znienawidzonego zakazu? Polacy nie będą zadowoleni Źródło: .

Ministerstwo Zdrowia stanowczo apeluje do wszystkich Polaków. Chodzi o najbardziej znienawidzony zakaz. Okazuje się, iż sytuacja jest na tyle dramatyczna, że możemy wrócić do punktu wyjścia. Nikt nie powinien tego lekceważyć.

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o rozwoju sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Tuż po godzinie 10:00 są aktualizowane dane dotyczące liczby zarażonych oraz śmiertelnych, a w razie pojawienia się nowych wytycznych jest wydawany oficjalny komunikat. Tym razem ministerstwo postanowiło zaapelować do polskiego społeczeństwa w bardzo ważnej sprawie. Czy znienawidzony przez wszystkich zakaz wróci?

Ministerstwo Zdrowia wskazuje powrót najgorszego zakazu 

Na antenie RMF24, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, zwrócił się do Polaków w sprawie noszenia maseczek. Jak podkreślił, nakaz zasłaniania ust oraz nosa wciąż obowiązuje w pomieszczeniach zamkniętych lub na powietrzu, jeżeli nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego. Zwrócił uwagę, że coraz więcej osób lekceważy do zarządzenie, dlatego zaapelował do właścicieli sklepów o nie wpuszczanie klientów bez maseczki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- To, co zaobserwowałem w weekend w sklepach, woła o pomstę do nieba. Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje. Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu - obowiązuje nas maseczka - mówił dla RMF24 rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. 

Rzecznik został zapytany również o to, czy "po weekendowych meczach piłkarskiej Ekstraklasy resort rozważa wycofanie się z zezwolenia na obecność kibiców na stadionach". Andrusiewicz stanowczo odpowiedział, że rząd w chwili obecnej nie chciałby się z tego wycofywać. 

Dzisiaj grzeje: 1. Złośliwy nowotwór zabrał go zdecydowanie za wcześnie. Wielu Polaków pogrążyło się w żałobie, właśnie dowiedzieliśmy się o śmierci Marcina Turskiego

2. 1400+ nie dla każdego? Trzeba się spieszyć

- PZPN w tej chwili zajmuje się tą sprawą, analizuje wszystkie mecze, jakie odbyły się w miniony weekend. To, jak wyglądała sytuacja na niektórych stadionach, to wszyscy widzieliśmy na ekranach telewizorów lub w internecie. Na pewno do takich sytuacji nie powinno dochodzić  - mówił dla RMF24. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  2. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  3. Nawet 500 złotych mandatu, wiele osób nie miało o nim pojęcia. Wystarczy, że zapomnisz o jednej rzeczy jadąc w deszczu
  4. Klamka zapadła. Polacy znowu poddani przymusowej kwarantannie, nakaz dotyczy wszystkich osób, które wjeżdżają do dwóch krajów
  5. Zegar nieubłaganie odmierza czas. Wielu Polaków nie ma pojęcia, że lada dzień może stracić sprzed nosa kilka tysięcy złotych
  6. Prezydent podjął decyzję, Polacy mogą dostać nawet 4200 zł. Trzeba się spieszyć, jest warunek

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News