Ministerstwo Zdrowia
pikio
Klaudia Bochenek - 21 Maja 2020

Pękła porażająca bariera, niedawno jeszcze nikt by nie uwierzył. Wyjątkowo smutne dane Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia codziennie publikuje dwa raporty dotyczące nowych przypadków zachorowań oraz zgonów, które są skutkiem koronawirusa. Niestety, to właśnie dziś pękła porażająca bariera, wszyscy mieli nadzieję, że nigdy nie nadejdzie. Statystyki mówią same za siebie.

Ministerstwo Zdrowia upubliczniło drugi już w tym dniu raport odnośnie chorych na COVID-19. Ponownie widać ogromny przyrost w jednym z województw, pękła również bariera kilkudziesięciu tysięcy zakażonych.

Ministerstwo Zdrowia przekazało przykre wiadomości

Liczba zachorowań z dnia na dzień nieubłaganie wzrasta. Wczoraj, 20 maja, było to aż 471 potwierdzonych przypadków. Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o sumie 10 tys. zakażonych, a równo 2 tygodnie temu o przekroczeniu 15 tys. zachorowań. Nie potrzeba było wiele czasu, aby w Polsce pękła bariera 20 tys. potwierdzonych przypadków. Niepokojące jest również to, że za kilka dni łączna suma zgonów przekroczy tysiąc.

BelgiaW Belgii znalazł się mężczyzna, ale mówi tylko po polsku. Nie wie, kim jest, służby proszą o pomocCzytaj dalej

- Mamy 160 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (62), mazowieckiego (46), dolnośląskiego (16), wielkopolskiego (10), opolskiego (8), łódzkiego (6), małopolskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskiego (2), pomorskiego (2),
podkarpackiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-K Warszawa, 76-M, 70-M Radom, 51-K Wrocław (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 59-M Ostrów Wielkopolski, 85-K Tychy, 63-M Cieszyn. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 20 143/972 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
- czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia,

Sytuacja nadal pogarsza się w jednym województwie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Justyna Żyła o PiotrzeJustyna Żyła znów wyciąga przykre sprawy z przeszłości? Wyznała prawdę o PiotrzeCzytaj dalej

Śląsk nadal boryka się z ogromnymi przyrostami zakażonych. Statystyki w tym regionie wzrosły po wprowadzeniu masowych testów wśród górników. Niestety, kilka dni temu informowaliśmy, że trzeba powtórzyć nawet kilkanaście tysięcy z nich. W codziennych raportach najwięcej zachorowań pochodzi właśnie ze Śląska. Na tę chwilę (21.05.2020 17:30) w województwie śląskim jest 6333 zakażonych osób, 186 zmarło, a 1234 osoby uznaje się za wyzdrowiałe.

Dzisiaj grzeje:

1. Dopiero teraz Doda wyjawiła porażającą prawdę o Radku Majdanie. Rozenek może się wściec
2. 30-letnia córka Cezarego Pazury wygląda nieziemsko. Właśnie zrobiła niezwykłą rzecz

Najlepiej sytuacja klaruje się w kilku innych województwach, m.in. w mazowieckim, gdzie ze względu na zwolnienie przyrostu zachorowań być może niedługo zostanie zluzowany rygor noszenia maseczek. Bardzo niskim przyrostem zakażonych mogą poszczycić się m.in. województwa lubuskie (95 chorych), warmińsko-mazurskie (174), podkarpackie (375) i świętokrzyskie (361).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maślanka posiada wiele właściwości zdrowotnych. Ponadto jest świetnym wyborem dla ludzi na diecie
  2. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna
  3. Kobiety oszalały na punkcie nowej mody. Jest bardzo niebezpieczna zwłaszcza teraz, lepiej nie ryzykować
  4. Niebywałe, jakie zdjęcie Anna Lewandowska pokazała tuż po porodzie. Wszystko widać
  5. Krzysztof Cugowski wyznał porażającą prawdę. Chodzi o jego zdrowie, mało kto wiedział
  6. Zaczęła myć truskawki specjalnym specyfikiem i nagle zbladła przez widok, który się ukazał. Uważajcie, w truskawkach mogą kryć się robaki

Gotowanie składnik dodawany do zupyPolacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacjeCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News