Kolejne zarażenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało kolejne ponure wiadomości

Kolejne zarażenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało kolejne ponure wiadomości Źródło: Pixabay.com geralt

Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Ciężko w to uwierzyć w tak ponure wiadomości.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco aktualizuje informacje odnośnie Covid-19. Choć sobotnim rankiem podano nową liczbę zarażonych, już kilka godzin później została ona zaktualizowana. Przypadków z chwili na chwilę jest coraz więcej, mimo iż rząd robi co może, by jak najszybciej zwalczyć epidemię. Sytuacja jest dramatyczna, rodacy nie wychodzą z domów, a mimo to liczba rośnie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem 

Niestety, choć Polacy nie tracą nadziei na szybki powrót do normalności, wszystko wskazuje na to, że walka z koronawirusem potrwa jeszcze kilka tygodni. Z dnia na dzień zarażonych przybywa. Objęcie kwarantanną całego kraju, czyli ograniczenie wyjść z domu do minimum, a także odizolowania się od innych osób oraz zamknięcie tymczasowe szkół i lokali rekreacyjnych w dużym stopniu ułatwiło służbom działania. Dzięki tak szybko podjętym odpowiednim krokom liczba zarażeń, bez wątpienia, jest obecnie o wiele niższa niż byłaby, gdyby zwlekano z decyzjami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie oznacza to jednak, że ilość zarażeń nie rośnie, co z bólem obserwuje cała polska społeczność. Ministerstwo Zdrowia co kilka godzin, za pośrednictwem oficjalnego profilu na Twitterze, informuje o kolejnych przypadkach. Dzisiejszym rankiem poinformowano o 14 nowych przypadkach, zatem liczba chorych wzrosła do 439. Chwilę temu po fraz kolejny zaktualizowano dane - teraz mowa już o 452 osobach chorych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok

2. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa” [FILM]

- Mamy 13 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego,2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy we wpisie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Już ponad pół tysiąca przypadków. Ministerstwo zakomunikowało kolejną falę zachorowań
  4. Stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Miała go m.in. zarażona minister zdrowia
  5. Nagranie z kamerki ich poraziło. Rodzice nie mogli uwierzyć, co kot zrobił w łóżeczku ich małego dziecka
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News