Najnowsze informacje o chorych na koronawirusa Polakach. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało porażające dane

Najnowsze informacje o chorych na koronawirusa Polakach. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało porażające dane Źródło: pikio

Ministerstwo Zdrowia podało nowe informacje o potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najświeższy raport nie wygląda zbyt dobrze, do końca dnia liczba może znacznie się zwiększyć.

Ministerstwo Zdrowia podało na Twitterze najświeższe dane odnośnie liczby nowych zakażeń. To pierwszy raport dzisiejszego dnia. Ministerstwo - jak zauważyliśmy w poprzednich dniach - zapewne wyda jeszcze dwa kolejne.

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach, sytuacja nie wygląda zbyt dobrze.

Z dnia na dzień rośnie liczba osób, które są nosicielami wirusa SARS-Cov-2. Wczoraj, 18 marca, odnotowaliśmy najwyższy wzrost zakażeń w ciągu doby. Łącznie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 70 nowych pozytywnych przypadków. Było 355 zakażonych osób, dziś ta liczba znów się zwiększa.

- Mamy 12 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 367/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).  - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia. Łącznie mamy już 367 osób zakażonych koronawirusem, z czego 5 osób zmarło.

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, wkrótce spodziewa się ponad 1000 zakażonych Polaków

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W zeszłym tygodniu Minister Zdrowia mówił o swoich prognozach dotyczących koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku kolejnych dni liczba chorych wzrośnie do tysiąca, a kolejne kilkadziesiąt tysięcy osób znajdzie się na kwarantannie lub zostanie objęta nadzorem epidemiologicznym.

- Przyrost jest taki, jak się spodziewaliśmy. Niedługo będziemy mieli 100 osób a za tydzień, może dłużej, dojdziemy do tysiąca. Największy przyrost zarażonych przewidujemy na koniec przyszłego tygodnia, ewentualnie początek następnego - mówił Łukasz Szumowski 12 marca.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki wprowadził stan epidemii w Polsce
2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa

Sytuacja w Polsce nie klaruje się zbyt dobrze. Byliśmy jednymi z ostatnich europejskich krajów, w którym stwierdzono pozytywne przypadki na nosicielstwo SARS-Cov-2. Patrząc na to, co dzieje się w Iranie, Włoszech czy Niemczech, możemy spodziewać się ogromnej liczby kolejnych pozytywnych przypadków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cukrzycę można zobaczyć w oczach. Objaw, którego nie wolno lekceważyć
  2. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Pilne poszukiwania, poważne niebezpieczeństwo. Sanepid wystosował ważny komunikat do Polaków
  5. Dzwoni nieznany numer i słyszysz cztery słowa? Natychmiast się rozłącz, grozi ci ogromne niebezpieczeństwo
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News