Ministerstwo Zdrowia komunikat palenie
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 19 Listopada 2020

Pilny komunikat ministerstwa do milionów Polaków. Nikt nie wiedział, że zaczęło się już z samego rana

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważne informacje dla milionów Polaków. W mediach społecznościowych pojawił się komunikat, w którym nawiązano do przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoim profilu na Twitterze bardzo ważny komunikat. Ma on związek z obchodzonym dzisiaj Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu. Pojawiła się w nim między innymi informacja o tym, gdzie uzyskać pomoc w przypadku chęci porzucenia nałogu. 

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat dotyczący rzucania palenia

- Dziś przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Palenie tytoniu nie tylko przyspiesza starzenie, ale powoduje poważne konsekwencje zdrowotne! - czytamy w poście opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. 

Do postu została również dołączona specjalna infografika, na której pojawiły się informacje dotyczące skutków palenia tytoniu. Osoby, które chciałyby rzucić nałóg znajdą tu również informację na temat tego, gdzie możliwe jest uzyskanie bezpłatnej pomocy. 

Palenie tytoniu przyspiesza proces starzenia. Powoduje również między innymi skutki takie jak gorsze odżywienie czy zaopatrzenie skóry w tlen, a także utratę jej elastyczności. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Osoby palące wyroby tytoniowe zmagają się z powstawaniem charakterystycznych "zmarszczek palacza" wokół oczu oraz ust. Jednym ze "skutków ubocznych" tego nawyku jest również żółknięcie zębów oraz powstawanie parodontozy i próchnicy.

Rzucenie palenia nie jest łatwym krokiem. Już dwa tygodnie jednak od momentu wypalenia ostatniego papierosa, nasza skóra zaczyna jednak wyglądać młodziej, zachęca Ministerstwo Zdrowia. Jeśli chcesz rzucić palenie, możesz zadzwonić po bezpłatną pomoc pod numerem 801 108 108, a także odwiedzić stronę internetową jakrzucicpalenie.pl. 

Na całym świecie niemal 1,1 miliarda osób używa nikotyny, a także produktów tytoniowych. Palenie papierosów jest najgroźniejszym, jednocześnie możliwym jednak do wyeliminowania czynnikiem rakotwórczym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku

2. W Pepco same hity, do sklepów ruszą tłumy. Ceny zachęcają jak nigdy, za niewielkie pieniądze uszczęśliwisz każde dziecko

3. Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować

Jak informuje portal zwrotnikraka.pl, w Polsce palenie tytoniu jest przyczyną aż 93 proc. zachorowań na raka płuc u mężczyzn, a także 77 proc. u kobiet po 35. roku życia. Według szacunków 9 na 10 osób, u których rozwinął się rak płuc, jest lub w przeszłości było palaczami. 

- Szacuje się, że palenie tytoniu odpowiada za blisko 30% wszystkich zgonów spowodowanych nowotworami - informuje zwrotnikraka.pl. 19 listopada jest Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu. W związku z tym faktem, Ministerstwo Zdrowia przypomniało o negatywnych skutkach tego nałogu, a także udostępniło informację na temat tego, gdzie możemy znaleźć pomoc. 

Ministerstwo Zdrowia komunikat

Źródło: Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Lepsze niż chipsy i frytki razem wzięte. Doskonały przepis na chrupiące pieczone ziemniaki
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter, Zwrotnik Raka PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News