Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie Źródło: Pixabay.com geralt

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące chorych na koronawirus. Liczba zakażonych wzrasta w porażającym tempie.

Ministerstwo Zdrowia, należy wspomnieć, to jedyne wiarygodne źródło doniesień w sprawie COVID-19. Mimo nieprzerwanych działań ekspertów i szczerych nadziei oraz licznych modlitw obywateli, każdego dnia Ministerstwo podaje coraz więcej przykrych informacji. Walka z epidemią trwa i wszystko wskazuje na to, że potrwa jeszcze długi czas. Media właśnie obiegły najnowsze informacje o liczbie chorych. 

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Liczba zarażonych wirusem błyskawicznie wzrasta 

Przypominamy, że jeszcze środowym wieczorem liczba osób zarażonych kronawirusem wynosiła 287 oraz 5 ofiar śmiertelnych. Należy również zaznaczyć, że na początku tygodnia Ministerstwo Zdrowia wyznaczyło kilkanaście szpitalu w całym kraju, które mają zostać zmienione w placówki zakaźne i przyjmować jedynie osoby zarażone lub z podejrzeniem wirusa. Strach niestety narasta coraz bardziej, a szpitale apelują do rządu, bowiem w oddziałach brak choćby podstawowego sprzętu. Liczba respiratorów czy maseczek i kombinezonów jest niestety mocno ograniczona. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Władze deklarują jednak szybką interwencję w tej sprawie, bowiem i chorych niestety wciąż przybywa. Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało, że rankiem 19 marca liczba zakażonych wzrosła do 305 osób.

- Mamy 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 305/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Co należy zrobić, by uniknąć zakażenia? Pamiętajmy, że tylko stosowanie się do zaleceń rządu może być pomocne - ograniczenie wychodzenia z domu, unikanie skupisk ludzi oraz częste mycie rąk. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów, wskazujących na zakażenie koronawirusem, należy zadzwonić na wyznaczoną do tego infolinię, a odpowiednie kroki podjąć dopiero po rozmowie z ekspertem. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia na bieżąco aktualizuje informacje dotyczące COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Emil Karewicz. Przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych będzie utrudnione przez epidemię koronawirusa
  2. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  3. 4 chłopaków zgwałciło dziewczynę. Kiedy po 2 latach jej matka weszła do łazienki i zamarła
  4. 2 osoby wyłączone z dotychczasowej liczby chorych Polaków. Powód zdumiewa
  5. Wideo obejrzały już miliony osób. Skarpetka "zjada samochody", płaczemy ze śmiechu
  6. Kasjerka Biedronki założyła maseczkę i rękawiczki. Skandal, klienci zaczęli ją upokarzać i poniżać

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News