Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadziło ważną zmianę. Dotyczy wielu Polaków, trzeba czekać na SMS

Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadziło ważną zmianę. Dotyczy wielu Polaków, trzeba czekać na SMS Źródło: Beata Zawadzka East News

Ministerstwo Zdrowia zamieściło na rządowej stronie informacje na temat ważnej zmiany jaka weszła w życie 17 czerwca. Część Polaków może spodziewać się otrzymania od resortu SMS-a z wiadomością co do tego jakie kroki mogą zostać podjęte w następnej kolejności. Część może się ucieszyć z proponowanego rozwiązania, ale aby z niego skorzystać konieczne jest spełnienie konkretnych warunków.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju i codziennie przekazuje do wiadomości opinii publicznej dane dotyczące nowych zachorowań. Zdecydowano się na wprowadzenie zupełnie nowego rozwiązania, Polacy już zaczęli dostawać SMS-y.

Z opcji proponowanej przez Ministerstwo Zdrowia skorzystać mogą osoby na kwarantannie

Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do wszystkich osób, które obecnie przebywają na kwarantannie domowej w związku z podejrzeniem zarażenia się wirusem SARS-CoV-2. Od 17 czerwca Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadziło ważną zmianę dla wszystkich osób chcących sprawdzić czy są nosicielami koronawirusa. Resort zaprasza osoby przebywające w 10. lub 11. dniu odizolowania na testy mające potwierdzić lub wykluczyć zakażenie, jednak aby skorzystać z tej opcji konieczne jest otrzymanie od resortu SMS-a lub powiadomienia w aplikacji TakeTask z pozwolnientm na opuszczenie miejsca, w którym spędzana jest kwarantanna. 

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ:

Badanie zostanie wykonane w specjalnych warunkach

Z racji na bezpieczeństwo osób trzecich oraz medyków przeprowadzających testy na koronawirusa Ministerstwo Zdrowia przygotowało konkretne zasady jakimi należy się kierować w przypadku chęci skorzystania z przygotowanego przez resort rozwiązania. Test będzie przeprowadzany w formie drive thru i można z niego skorzystać tylko jeśli na miejsce jego wykonywania dojedziemy własnym autem i po dotarciu na miejsce pod żadnym pozorem nie można opuszczać pojazdu. Zabronione jest korzystnie z komunikacji publicznej, przyjście na pieszo czy dojechania rowerem lub motocyklem. Badanie jest całkowicie bezpłatne.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka strata. Potwierdziły się doniesienia o Piotrze Fronczewskim

2. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł

Co w przypadku kiedy pod nieobecność policja przyjdzie sprawdzić czy przebywamy na kwarantannie?

Ministerstwo Zdrowia na rządowej stronie informuje, iż w przypadku wyrażenia chęci skorzystania z bezpłatnego testu na koronawirusa informacja taka zostanie przekazana do lokalnej policji, dzięki czemu w razie pojawienia się funkcjonariuszy dokonujących kontroli obecności nie musimy obawiać się otrzymania mandatu za złamanie kwarantanny. W przypadku braku możliwości dotarcia na miejsce pobierania wymazów istnieje możliwość, aby po zgłoszeniu się do sanepidu, wymaz został pobrany w domu. Konieczne jest jednak poinformowanie o tym odpowiednich organów. Wyniki przeprowadzonych badań sprawdzić można na Internetowym Koncie Pacjenta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie mieści się w głowie, właśnie wykryto 2 różne Salmonelle w jedzeniu kupowanym przez niemal wszystkich. GIS pilnie ostrzega Polaków
  2. Justyna Żyła długo czekała, aby wyznać prawdę. Aby ratować małżeństwo z Piotrem, zdecydowała się na poważny krok
  3. Tysiące osób nie uniknie opłaty za czas kwarantanny. Sytuacja jest coraz trudniejsza, Polacy dostają przesyłki o wymownej treści
  4. 4-letni Jaś i jego tata zginęli w ułamku sekundy. Ogromna tragedia, mama chłopca jest zdruzgotana
  5. Mężczyzna poprosił Rydzyka o pomoc. Reakcja duchownego była bezwzględna, wielka szkoda
  6. Młodziutka gwiazda „M jak Miłość” jest w ciąży? Nowe zdjęcie nie pozostawia wątpliwości

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News